تازه های سایت

28. شهريور 1397 - 15:06
ریاضی افزود: مدرسه مطهری شهر سی سخت با 180 دانش آموز، طبق نظر کارشناسان غیر قابل استفاده است و اخیرا نارضایتی هایی از سوی دانش آموزان و اولیا وجود داشته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سفیردنا؛ رییس آموزش و پرورش شهرستان دنا در گفتگو با سفیردناعنوان کرد: آموزش و پرورش در سطح شهرستان دنا بزرگترین نهاد است و می طلبد سایر دستگاه ها در برخی برنامه ها این نهاد را یاری کنند.

 

ابراهیم ریاضی با گلایه از برخی از دستگاه ها گفت: در هفته معلم اخیر تنها یکی دو نهاد با ما همکاری کردند که در این موضوع باید به دستگاه ها گفت شما می خواهید به فرزندان خودتا کمک کیند  و ما می خواستیم از معلمان فرزندان خودشما تجلیل کنیم.

 

وی افزود: پروژه مهر را برای 7هزار و 200  دانش آموز و 1000 معلم شاغل و 150 مدرسه از خردادماه تا کنون در سه مقطع ابتدایی، متوسطه اول و دوم شروع شده است.

 

ریاضی گفت: زیباسازی فضای مدارس بطوریکه دانش اموزان واولیاء وحتی مردم عادی این نشاط اراستگی وتحول فیزیکی را بطور محسوسی حس کنند، را در برنامه خود گذاشته ایم.

 

رییس آموزش و پرورش شهرستان دنا با بیان اینکه قریب به 30 جلسه شورای ماهانه در سطح شهرستان برگزار کرده اند گفت: در سال جدید قریب به 40 نفر بازنشسته داشته ایم و مشکل اصلی ما موضوع مکان است، مثلا در بحث زلزله های اخیر مشکلاتی برای مدارس به وجود آمده که طبق نظریه کارشناسان نمی توان از آنها استفاده کرد و خیلی از اولیا گیلایه داشتند.

 

ریاضی افزود: مدرسه مطهری شهر سی سخت با 180 دانش آموز، طبق نظر کارشناسان غیر قابل استفاده است و اخیرا نارضایتی هایی از سوی دانش آموزان و اولیا وجود داشته است.

 

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات آموزش و پرورش در بحث تامین نیرو است، عنوان کرد: کمبود نیرو مربوط به شهرستان یا استان نیست بلکه مربوط به وزارت خانه است که به دلیل کمبود اعتبار امکان جذب 100 نیرو وجود ندارد که این مشکل حل شود ولی طبق گزارشات رسیده از سوی وزارت خانه، استان کهگیلویه وبویراحمد دارای کمترین مشکل از لحاظ کمبود نیرو است.

 

ریاضی با اشاره به برگزاری روز شکوفه ها در تاریه 31 شهریور برای کلاس اولی، گفت: در سال جاری 700 نفر کلاس اولی ثبت نام کرده اند و در روز اول مهرماه به صورت نمادین در مدرسه هجرت پاتاوه مراسم روز شکوفه ها  و در مدرسه باهنر شهر پاتاوه مراسم روز بازگشایی مدارس را داریم.

 

وی گفت: تقاضا دارم از مسوولین که در مراسمات بازگشایی مدارس و نواختن زنگ مهر در مدارس مورد نظر حضور داشته باشند و به دلیل تقارن به ماه محرم، آذین بندی که به روال هرسال  انجام می شود را نداریم.

 

رییس آموزش و پرورش دنا بیان اینکه 9 مدرسه شبانه روزی در شهرستان دنا داریم، عنوان کرد: بیشترین مراکز آموزشی شبانه روزی در سطح استان متعلق به شهرستان دنا است که  به نسبت جمعیت در سطح کشور نیز رتبه اول را داریم، که هرکدام چهار نیروی خدماتی باید وجود داشته باشد ولی در سطح شهرستان دنا اینگونه نیست و با محدودیت هایی مواجه هستیم.

 

ریاضی تاکید کرد: روز اول مهر ماه پرچم سه رنگ مقدس کشور بر فراز مدارس شهرستان دنا برافراشته می شود و کلیه کلاسها در روز اول مهر برقرار وهمکاران فرهنگی براساس برنامه درسی درکلاس درس حاضر هستند، همچنین همکاران اداری ما درقالب اکیپ های مختلف درهفته اول مهراز مدارس سه مقطع شهرستان بازدید میدانی بعمل خواهند آورد.

انتهای پیام/د
 

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

صبح زاگرس