تازه های سایت

2. مهر 1397 - 16:52
محور ارتباطی یاسوج به سی سخت به طول 35 کیلومتر دارای پیچ ها خطرناک و صعب العبور بوده و عملیات تعریض و چهار بانده کردن این مسیر که جز پروژه های ملی محسوب می شود از سال 1389 آغاز شده است و هم اکنون در حال پیشرفت است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سفیردنا؛ شهر سی سخت مرکز شهرستان دنا با دارا بودن جاذبه های طبیعی و گردشگری به شهری توریستی در جنوب کشور تبدیل شده است که حجم تردد مسافران در فصل های مختلف سال باعث بروز ترافیک بالا و تصادفات زیادی در محورهای ارتباطی آن شده است.

 

محور ارتباطی یاسوج به سی سخت به طول 35 کیلومتر دارای پیچ ها خطرناک و صعب العبور بوده که عملیات چهار بانده کردن این مسیر که جز پروژه های ملی محسوب می شود از سال 1390 آغاز شده است و در حال پیشرفت است.

 

 

به دلیل کوهستانی بودن این محور ارتباطی، عملیات راه سازی و تعریض جاده به کندی پیش می رود، همچنین وجود جنگل های انبوه بلوط بر کندی آن افزوده است.

 

 

همچنین به دلیل سرعت بخشیدن به این پروژه، عملیات اجرایی این محور ارتباطی به بخش های مختلف تقسیم بندی شده است که هر بخش به پیمانکار جداگانه واگذار شده است.

 

 

بخشی از این محور ارتباطی به طول پنج کیلومتر که به ورودی شهر سی سخت منتهی می شود بهره برداری رسیده است و 12 کیلومتر دیگر از آن که دارای پیچ و قوس های خطرناک و گردنه های صعب العبور بوده نیز در حال تکمیل است.

 

 

هم اکنون ماشین آلات راه سازی در منطقه "ده برافتاب" از توابع شهرستان بویراحمد حدفاصر 15 کیلومتری شهر یاسوج در حال فعالیت هستند که بخش زیادی از تعریض جاده در آن صورت گرفته است و در مرحله زیر سازی قرار دارد همچنین حذف پیچ های تند و خطرناک این مسیر نیز از جمله اقداماتی است که در دستورکار پیمانکار این مسیر قرار گرفته است.

 

 

حجم بالای مسافران در فصل بهار و تابستان به شهر سی سخت موجب بروز خطراتی برای آنان شده است به گونه ای که همه ساله به دلیل تصادفات زیاد، خسارات مالی و جانی زیادی در این محور ارتباطی متوجه شهروندان و مسافران شده است، به همین دلیل پروژه تعریض و چهار خطه کردن این محور جز پروژه های ملی تعریف شده است.

 

 

تصاویری از عملیات تعریض محور ارتباطی یاسوج به سی سخت در منطقه ده برافتاب  و تنگ گنجه ای در زیر آمده است:

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

صبح زاگرس