تازه های سایت

2. مهر 1397 - 19:56
حجت الاسلام مزارعی گفت: به مردم و به خود می گویم باید سفیر شهدا برای سالم سازی باشیم، دستگاه قضایی به عنوان سربازان ولی امر مسلمین با کسانی که قصد صدمه زدن به انقلاب و نظام را دارند برخورد خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سفیردنا؛ عصر امروز آیین شعر و خاطره گویی هفته دفاع مقدس و تجلیل از رزمندگان قضات استان کهگیلویه وبویراحمد به همت کانون بسیج حقوق‌دانان و سازمان قضایی استان در سالن سینما انقلاب یاسوج برگزار شد.

 

مسوول کانون بسیج حقوق‌دانان مرکز استان و معاون فضایی رئیس کل دادگستری استان ضمن خیرمقدم به حضار و مدعوین، گفت: این همایش به منظور تجلیل از رزمندکان و ایثارگران هشت سال جنگ تحمیلی که مخلصانه در برابر ظلم ایستادگی کردن و از خود گذشتگی نشان دادند، برگزار شده است.

دکتر فرخیانی گفت: جنگ ما جنگ نابرابر بود و تجهیزات و امکانات دشمن چندین برابر ما بود به گونه ای که تعداد کل هواپیمای ما 200عدد بوده در صورتی که عراق 600عدد هواپیمای جنگی داشته است، عراق با 800هزار نیروی جنگی به جنگ ما آمده بود در صورتی که ایران 200هزار نیروی جنگی داشت، ولی در آخر جنگ شاهد آن بودیم که ذخایر ارزی عراق به صفر رسیده و کامل ورشکسته محسوب می شد.

رئیس کل  دادگستری استان کهگیلویه وبویراحمد در ادامه این همایش گفت: امام حسین(ع)تا پای جان خود به پای دین اسلام ماند و از آن پاسداری کرد.

 

حجت الاسلام مزارعی عنوان کرد: در سوسنگرد که در دست دشمن بود و جنگ تن به تن صورت گرفت، بهترین نوع سلاح در دست دشمن بود و سلاح های ما از نوع ضعیف خود بود چرا که سپاه تحریم بود و به دلیل خیانت های رئیس جمهور وقت، بنی صدر ملعون، جلوی کمک سانی به رزمندگان گرفته می شد.

 

 

وی افزود: رشادت و دلاوری های جوانان این مرز و بوم و همچنین لطف الهی باعث شد که با وجود ضعف در تعداد و کیفیت سلاح، بتوانیم تلفات سنگینی از دشمن بگیریم.

 

رییس کل دادگستری استان عنوان کرد: آن روز به اقتضای جنگ سرد، همه جوانان به صحنه آمدند و رشادت ها از خود نشان دادند، امروز جنگ تمام عیار اقتصادی است و تکلیف همه ما پاسداری از خون شهداست و تک تک ما باید سفیر شهدا باشیم برای پیشبرد اهداف آنان.

 

وی افزود: مدیری که وظایف خود را به خوبی آنجام نمی دهد جفا کرده است به خون شهدا، مسوولی که دارایی خود را هزار میلیارد اعلام می کند باید مشخص شود از چه راهی به این ثروت رسیده است و این ها را از‌کجا آورده است، این ظلم به خون شهداست.

 

حجت الاسلام مزارعی گفت: به مردم و به خود می گویم باید سفیر شهدا برای سالم سازی باشیم، دستگاه قضایی به عنوان سربازان ولی امر مسلمین با کسانی که قصد صدمه زدن به انقلاب و نظام را دارند برخورد خواهد کرد.

وی افزود: سازمان حقوق دانان استان فعالیت های بسیار خوبی انجام داده است که خروجی های آن را شاهد هستیم.

رئیس کل دادگستری استان ضمن تسلیت شهادت هموطنان در حادثه تروریستی اهواز گفت: این موارد عزم ملت ایران را مستحکم تر می کند و در اراده راسخ ایرانیان خدشه ای وارد نمی کند.

 

حجت الاسلام مزارعی با بیان اینکه باید قدر تامین کنندگان امینت و مرزبانان این سرزمین را دانست، افزود: جمهوری اسلامی ایران مدیری می خواهد که برای مردم مایه بگذارد نه اینکه به فکر پر کردن جیب خود باشد، باید در این میدان و در برهه کنونی جهادی عمل کرد و بسیجی وار وارد میدان شد،

 

تصاویری از حضور مسوولان قضایی استان در آئین شعر و خاطره دفاع مقدس در زیر آمده است:

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

صبح زاگرس