تازه های سایت

3. مهر 1397 - 16:29
با گذشت چند روز از آغاز سال تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس، عدم وجود سرویس در برخی از مدارس سطح شهر یاسوج همچنان معضل اولیاء و دانش آموزان بوده به گونه ای که در مصاحبه با آنان از این موضوع گلایه داشته اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سفیردنا؛ با آغاز مهر ماه و سال تحصیلی جدید مدارس در سطح کشور بازگشایی شده است و شور و نشاط دانش آموزان بخصوص در بین کلاس اولی ها موج میزند، دانش آموزانی که فارغ از هرگونه دغدغه و درگیری فکری به مدسه آمده اند، همان هایی که در کذشته تنها دغدغه آنها مشق شب بود که به لطف نظام آموزشی جدید از برنامه تحصیلی دانش آموزان حذف شده است.

 

اما در حال حاضر یکی از دغدغه های اصلی اولیاء دانش آموزان، تامین سرویس ایاب و ذهاب بوده که به معضلی جدی تبدیل شده است، به همین دلیل خبرنگا ما به مدارس شهر یاسوج رفته و طی مصاحبه با اولیاء، این موضوع را بررسی کرده است.

 

خانم کرم پور مادر احمد که فرزندش امسال کلاس اول است به خبرنگار سفیردنا گفت: به دلیل عدم وجود سرویس عمومی در مدرسه فرزندم، مجبورم هر روز با تاکسی او را به مدرسه برسانم که هزینه آن در بلند مدت بسیار زیاد می شود.

 

این مادر ادامه داد: مدرسه باید سرویس عمومی داشته باشد مثلا از اتوبوس استفاده کند تا اولیاء دانش آموزان متحمل هزینه های گزاف نشوند.

 

 

خانم علینژاد یکی دیگر از اولیاء که  پس از تعطیلی مدرسه به دنبال فرزندش آمده بود به خبرنگار ما گفت: با چند نفر از اولاء دانش آموزان به صورت مشترک یک خودروی تاکسی درون شهری را به عنوان سرویس خصوصی گرفته ایم که هر روز فرزندانمان به مدسه برساند و برگرداند، این رانندگان تاکسی مورد تایید مسوولان مدرسه بوده و از هر لحاظ مطمئن هستند، ولی مشکل اینجاست که هزینه بالایی را دریافت می کنند، مثلا خانه ما در بلوار قرنی است و برای رساند فرزندم به مدرسه اش که در هجرت 3 است ماهیانه 130 هزار تومان پرداخت می کنیم.

 

 

آقای کاظمیان پدر احمد رضا و امیررضا که فرزندانش در مقطع چهارم ابتدایی تحصیل می کند، با گلایه از مسوولان آموزش و پرورش و مدیران مدرسه گفت: متاسفانه مدارس به ایاب و ذهاب دانش آموزان اهمیتی نمی دهند و می گوند "هرکسی خودش فرزندش را بیارد و ببرد"، مگر من کارگر چقدر درآمد داریم که ماهانه باید 300 هزارتومان برای سرویس خصوصی پرداخت کنم، چرا مدارس مثل گذشته از "مینی بوس" به عنوان سرویس عمومی استفاده نمی کند؟، چرا درک نمی کنند که شاید یک پدر هزینه گرفتن سرویس خصوصی را نداشته باشد.؟

 

 

وی همچنین با گلایه از لباس فرم دانش آموران ادامه داد: من 180 هزار تومان فقط برای لباس فرم فرزندانم داده ام در صورتی که به ما گفته بودن برای هر کدام باید 50 هزار تومان بدهید ولی بعدا گفتند که جنس گران شده است و باید 90 هزار تومان برای هر کدام از لباس فرم ها بدهید در صورتی که اصلا از کیفیت خوبی برخوردار بوده و با آن چیزی که به ما گفته بودن تفاوت دارد و سایز آم متفاوت است، اکنون هم که برای سرویس خصوصی باید از خیلی از هزینه های دیگر زندگی چشم پوشی کنم تا بتوان هزینه سرویس فرزندانم را تامین کنم.

 

           

در ادامه با یکی از مدیران مدرسه واقع در هجرت 3 که حدود 900دانش آموز را مدیریت می کند هم صحبت شدیم و در خصوص سرویس مدارس از او پرسیدیم که چرا مدرسه از سرویس عمومی استفاده نمی کند که از بار ترافیکی بکاهد و هزینه آن برای اولیاء مقرون به صرفه باشد.؟

 

 

آقای راد مدیر مدرسه "17شهریور" در گفتگو با سفیردنا گفت: در این 19 سال که مدیر مدرسه بودم سرویس مدارس داشتم چرا که در گذشته ترافیک شهر به این شدت نبود و می توانسیتم به راحتی از اتوبوس برای سرویس ایاب و ذهاب دانش آموزان استفاده کنیم ولی اکنون به دلیل بار ترافیکی اطراف مدرسه این امکان وجود ندارد.

 

 

 

این مدیر با تجربه افزود: خفظ امنیت دانش آموزان برای ما بسیار حائز اهمیت است به همین دلیل قبل از شروع مدارس در جلسه ای با اولیاء این مورد را عنوان کردیم و گفتیم که فرزندانتان را به هر شخصی ندهید که به مدرسه برساند، و برای سرویس ایاب محصلین، تعدادی تاکسی درون شهری که اعلام آمادگی کرده بودند با تائید مدرسه مشخص شده اند که هرکدام از تاکسی ها تعدادی از دانش آموزان را می رساند.

 

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

صبح زاگرس