تازه های سایت

5. مهر 1397 - 8:39
در پنجمین روز از هفتخ دفاع مقدس، با حضور فرمانده سپاه فتح کهگیلویه وبویراحمد و جمعی از مسولان استانی و کشوری، پروژه های محرومیت زدایی شهرستان دنا افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سفیردنا؛ صبح امروز در پنجمین روز از هفته دفاع مقدس با حضور فرماندهان سپاه فتح و معاون هماهنگی کننده سپاه فتح، فرماندار دنا، فرمانده سپاه دنا، فرمانده انتظامی شهرستان دنا، رئیس بنیاد شهید و جمعی از مسوولات شهرستانی و استانی، پروژه های عمرانی و محرومیت زدایی شهرستان دنا به بهره برداری رسید.

فرمانده سپاه فتح ضمن تشکر از مسوولان شهرستان دنا که در این آیین حضور داشتند گفت: از توجه و عنایت فرماندار دنا به پروژه های سپاه قدردانی می کنم، حضور سپاه در پروژه های متعدد صرفا جنبه کمک رسانی دارد و هیچ گونه بهره برداری را در برنامه ندارد، سپاه هیچ پروژه ای را شبیه پیمانکاران انجام نمی دهد بلکه هرکجا پروژه ای روی زمین مانده باشد ورود می کند و با پای کار آوردن خیرین و سرمایه گذاران و توان مردم آن را به بهره برداری می رساند.
 

سردار یدالله بوعلی با بیان اینکه بیش از 38پروژه آب رسانی در استان با نصف هزینه واقعی برآورد شده در دست انجام داریم، گفت: اگر هدفمان حل کردن مشکلات مردم باشد خداوند نیز عنایات لازم را متوجه ما می کند.

وی افزود: 176پروژه در استان در خصوص محرومیت زدایی انجام شده و یا در حال اجرا است که تنها  20پروژه آن بودجه دولتی داشته است.

سردار بوعلی با اشاره به افتتاح فاز اول این طرح ماهی گفت: با بهره برداری از این پروژه 262نفر از سود حاصل از آن بهرمند می شوند.

فرمانده ارشد نظامی استان ادامه داد: این پروژه قدم بسیار مهم در خصوص اشتغالزایی در شهرستان دنا است که با پیگیری های انجام شده در سطح کشور، روند اجرایی این پروژه تسهیل شده است .

وی گفت: در مجموع  21 پروژه محرومیت زدایی در شهرستان دنا با اعتبار بیش از 8 میلیارد تومان تکمیل شده و یا در حال تکمیل است که این مبلغ به غیر از طرح پرورش ماهی است.


 فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دنا در آیین افتتاح یادمان شهدای گمنام پاتاوه گفت: در یک ماه اخیر این چهارمین برنامه بسیج است که در جورار شهدای گمنام پاتاوه برگزار می شود و این یادمان در مدت 6ماه به بهره برداری رسیده است که در نوع خود بی نظیر است.

سرهنگ ستوده نیا ضمن خیرمقدم ایام حزن و اندوه محرم را تسلیت گفت و هفته دفاع را راگرمی داشت و کمک به محرومین را از افتخارات سپاه دانست‌.

وی با بیان اینکه در حوزه عمرانی 300متر به فضای ساختمانی ناحیه دنا افزوده شد، گفت: در راستای رفع نیازمندی محرومان و در تحقق شعار اقتصاد مقا‌متی، پروژه های محرومیت زدایی هم راستا با سایر استان ها، در استان کهگیلویه وبویراحمد شروع شده است که در شهرستان دنا نیز دستاوردهای خوبی داشته است‌.

وی با اشاره به مظلومیت شهدای گمنام شهر سی سخت گفت: سازماندهی این پروژه در پیچ و خم کارهای اداری مانده است و به صورت نیمه کاره رها شده است که از حضور فرمانده سپاه فتح انتظار داریم در این خصوص ورود کنند و گشایشی در کار حاصل کنند.

سرهنگ ستوده در آیین افتتاح پایگاه شهید میثمی پاتاوه گفت: این پایگاه با هزینه 60میلیون تومان و در مدت 30روز به همت بسیج سازندگی ناحیه دنا به بهره برداری رسیده است.

 

مصلای بزرگ امام هادی(ع) شهر پاتاوه که به همت سازمان بسیج سازندگی سپاه فتح احداث شده نیز در این آیین به بهره برداری رسید.

در ادامه این آیین افتتاحیه، از مزرعه نیمه مکانیزه پرورش ماهی سردابی با ظرفیت 600تن و با اعتبار اولیه 42میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

 

ویسی پور مدیرعامل شرکت یادگاران ماندگار در آیین افتتاحیه طرح پرورش ماهی گفت: این طرح پرورش ماهی با سرمایه گذاری شرکت یادگاران ماندگار پیشکسوتان سپاه فتح استان با همکاری شیلات استان کهگیلویه وبویراحمد تکمیل و به بهره برداری رسیده است.

گفتنی است در راستای اجرایی برناه های هفته دفاع مقدس و به منظور زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا با حضور فرماندار دنا، فرمانده سپاه دنا، رئیس بنیاد شهید دنا، از خانواده شهید”حمداله پرواز“ بازدید به عمل آمد.

در ادامه برنامه های هفته دفاع مقدس، فرمانده سپاه دنا و جمعی از مسوولان با امام جمعه شهر پاتاوه دیدار و گفتگو کردند.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

صبح زاگرس