تازه های سایت

6. مهر 1397 - 13:56
آیین نماز سیاسی عبادی و دشمن شکن جمعه در سراسر استان کهگیلویه و بویراحمد این هفته با حضور مردم ولایتمدار استان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سفیردنا؛ آیین نماز سیاسی عبادی و دشمن شکن جمعه در سراسر استان کهگیلویه و بویراحمد این هفته با حضور مردم ولایتمدار استان برگزار شد.

 

امام جمعه موقت یاسوج: پرده غفلت و بی تدبیری هر روز بر فلاکت های اقتصادی می افزاید

حجت الاسلام موسوی اعظم در خطبه های عبادی سیاسی این هفته ضمن دعوت مردم به رعایت تقوای الهی و دوری از گناه گفت: همه ارزش ها به واسطه انجام واجبات و دوری از گناهان حاصل می شود، حالت جهل در افراد گناه کار ایجاد نمی شود و تا زمان قیامت متوجه نمی شوند تا وقتی که اعمال خودشان را ببینند.

 

وی افزود: پیامبران سفیران خدا بودند و هر چه را بیان کردند مطابق با حق و حقیقت بوده است برخی ها این باور را دارند و زود متوجه می شوند و در صدد تدارک برای عالم قیامت و پس از مرگ خود خواهند بود.

 

حجت الاسلام موسوی اعظم گفت: اگر هدف پاک باشد نیت خالص باشد و قرب خدا در آن باشد هرکسی انجام دهد این ذخیره برای او وجود دارد و از بین رفتن نیست هرچه باشد کهنه نمی شود و در پرونده ما موجود است حتی اگر خودمان آن را فراموش کرده باشیم مثل نمازهای جماعت احترام به ولدین رعایت اخلاق حسنه هرچیزی که از مقوله نیکی به حساب بیاید از بین رفتی نیست و نزد خداوند خواهید یافت.

 

امام جمعه موقت یاسوج تصریح کرد: در دستگاه الهی فراموشی وجود ندارد، هرچند شاید خودمان فراموش کرده باشیم چه کارهایی انجام داده ایم، آشکارا و بدون پرده برخی در آن دنیا جایگاه خود را می بینند،کبر باعث روی آوردن به دنیا و فنا می شود ، افراد متکبر همه چیز را فراموش می کنند و فکر می کنند غیر خودشان کسی روی زمین نیست و این کبر همراه این افراد به گور خواهد رفت.

 

وی عنوان کرد خود پرست از بت پرست بدتر است، بت پرست انتخاب خود را اشتباه انجام داده است، خیلی از ماها نیز انسان پرست هستیم به جای توجه به امر خدا به دستور برخی ها بیشتر توجه داریم که باعث نکبت و بدبختی جامعه می شود و جایگاه چنین افرادی جهنم است.

 

حجت الاسلام موسوی اعظم گفت: خداوند ارحم و راحمین است ما باید از اعمال خودمان بترسیم هرکاری را از خوب یا بد که انجام دهیم در پرونده ما ثبت و ضبط می شود همه اعمال ما دیده می شود و روز قیامت به ما می گویند بخوان این اعمال خودت است برخی از خوشحالی فریاد می زنند بیایید ببینید، که این نتیجه همان احترام به نمایندگان ولی عصر است.
امام‌جمعه موقت یاسوج در خطبه های دوم نماز عبادی سیاسی این هفته

 

وی با اشاره به شهادت شهید فکوری، فلاحی، کلاه دوز، توانا، هاشمی نژاد، گفت: ما در برابر آنها در سرای دیگر چه خواهیم گفت، وعده دروغ دادیم و عمل نشد، گوش شنوا نیست پرده غفلت و بی تدبیری هر روز بر فلاکت های اقتصادی می افزاید آنها برای چه شهید شدند ما برای چه مانده ایم.

امام جمعه موقت یاسوج ضمن تبریک هفته دفاع مقدس، تصریح کرد: مردم ساخت و باخت  ها را می دانند، تعاملات مسولان را مردم می بینند در گذشته دخنران را زنده به گور می کردند و امروز داریم باورها را دفن می کنیم و بر آن نماز هم نمی خوانیم.

 

امام‌جمعه موقت یاسوج گفت: این نظام برای مقابله با بی دینی و حرامی ایجاد شد، مقداری معاملات مرکزی را کنار بگذارند و با مردم هم همراه باشند.

 

حجت الاسلام موسوی اعظم گفت: مطالب من سانور می شود شکی ندارم اما می گویم هیچکس احساس مسولیت نمی کند، هنوز کارمندان ما بارنشسته نشده به فکر مغازه هستند، علاوه بر بازاری های ما اداری های ما نیز بازاری هستند، و در صدد داد و ستد هستند، امروز سنگی و فردا سنگی دیگر را به سینه می زنیم، مشکلات ما اینجاست.

 

وی افزود: غفلت ما باعث بسیاری از این کارها شده است عدم مسولیت ما نیز این مشکلات را ایجاد می کند، با این گرانی ها آن کارگر چگونه زندگی کند، حقوق کارگری کفاف چه می کند، بازاریان قدیمی در بین ما نیستند و شهادت می دهم برخی ها اگر چهار سال قبل جنسی می خریدند امروز به همان قیمت می فروختند، آن باورها رفتند، چرا این مغازه با آن مغازه فرق می کند، آیا جز بی صحابی و عدم نظارت است .

 

وی ضمن تبریک روز آتش نشانی گفت: کاش دولت ما باید فکری برای آتش سوزی اقتصادی کند که نمی کنند، هیچ امیدی نیست و نخواهند کرد، جز به باور مردم اینکه امام زمان بیاید اما امام زمان هم سرباز می خواهد.

 

**********

امام جمعه شهر لیکک: بدترین جایگاه دوزخ متعلق به دلالان و محتکران است

خطبه های نماز جمعه این هفته شهر لیکک به امامت حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی اقامه شد.

امام جمعه شهر لیکک در خطبه های امروز با اشاره به نابسامانی های اخیر در بازار، مردم را نسبت به رعایت حقوق همدیگر و انصاف توصیه کرد.

وی گفت: گران فروشی، کم فروشی و احتکار بیش از آنکه نشانه بی تدبیری مسئولان و وزارت خانه ها باشند، نشان از بداخلاقی عده ای در جامعه است.

حجت الاسلام افروغی افزود: خداوند در قرآن کریم نسبت به افرادی که در بازار اختلال ایجاد می کنند نسبت به پاسخگویی در روز قیامت هشدار می دهد.

وی در ادامه با تأسی از آیات و احادیث،گفت: دلالان بدترین جایگاه را در دوزخ دارند.

امام جمعه شهر لیکک تصریح کرد: قیمت مغازه ها در بهمئی اختلاف فاحش دارند،مدیر یکی از ادارت امور بازار تغییر کرد،انتظار داریم این مدیر مردانگی به خرج دهد و بازار شهرستان را به خوبی کنترل و مدیریت کند.

حجت الاسلام افروغی با اشاره به نشست ای مکرر ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان،گفت:اگر چنین نشست هایی برای کنترل بازار برگزار نمی شد،اوضاع بازار شهرستان از حالت کنونی هم نابسامان تر بود.

 وی در فرازی دیگر از خطبه های امروز با اشاره سالروز ورود اسرای کربلا به شام و  تبلیغات فرهنگی بزرگان این کاروان با وجود سخت ترین مشقت ها،گفت:اساس همه انقلاب ها انقلاب فرهنگی است و این درسی است که  ما از عاشورا یاد گرفتیم.

خطیب جمعه شهر لیکک تصریح کرد:هر چند عده ای از مردم از ادارات مرتبط با سیاه پوش کردن شهر انتقاد به حق داشتند اما هیئت های مردمی کارهای خوبی در این زمینه انجام دادند که جای تقدیر دارد.

 

**********

 

امام جمعه شهرستان لنده گفت: در سایه بی عرضگی برخی از مسئولان خود تحریمی باعث این همه گرانی شده است/ عده ای به دنبال جایگزین کردن برجام دیگری در قالب «FATF»هستند

امام جمعه شهرستان لنده گفت: به راحتی اجناس را احتکار می‌کنند به راحتی چندین برابر کالا به دست مشتری برساند که یکی از اهداف دشمن راه انداختن جنگ اقتصادی است که امروز دشمن خودش کنارایستاده اما متاسفانه در سایه بی عرضگی برخی از مسئولان خود تحریمی باعث این همه گرانی شده است.

 

به گزارش خبرلنده، حجت الاسلام سید هدایت محمودی اصل در خطبه های نمازعبادی سیاسی جمعه این هفته شهرستان لنده با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان و هفته دفاع مقدس گفت: دفاع مقدس همانند سکه ای دو رو است یک طرف آن عمل زیبایی ایثار و گذشت و یک طرف خشونت و پلیدی اون شیطان بزرگ که هنوزم که هنوزه در حق این ملت ظلم میکنه و هر لحظه به فکر خیانت در حق ملت مسلمان است.

 

وی افزود: جوانان سرمایه های قابل اتکا ما هستند که باید گفت: دفاع مقدس همچنان ادامه دارد.

 

امام جمعه شهرستان لنده تصریح کرد: مردم ما هرگز اجازه نمی دهند که دشمنان به اهداف نامشروع شان برسند.

 

محمودی اصل گفت: برای همه سوال است که چرا بدون اینکه در عرصه اقتصادی کشور اتفاق خاصی بیافتد قیمت دلار افزایش پیدا میکند؟ آیا این افزایش جهشی نرخ ارز طبیعی است؟ چطوری که دنبال مقصر نمی گردند؟ دنبال جمع کردن این فاجعه بر نمیایند؟ پشت پرده های عریض و طویل نظارتی شناسایی را کنند. یا اگر شناسایی شدند ملاحظاتی وجود داره که باهاش برخورد نمیشه؟ چرا مردم ما امروز بایستی در چنگال یک عده حرام خوار قرار گرفته باشد.

 

وی تاکیدکرد: به راحتی اجناس را احتکار می‌کنند به راحتی چندین برابر کالا به دست مشتری برساند که یکی از اهداف دشمن راه انداختن جنگ اقتصادی است که امروز دشمن خودش کنارایستاده اما متاسفانه در سایه بی عرضگی برخی از مسئولان خود تحریمی باعث این همه گرانی شده است.

 

خطیب جمعه لنده گفت: چطوری است که مدیریت نفوذی هایی که متاسفانه در مراکز تصمیم‌گیر و تصمیم‌ساز نظام و جنگ اقتصادی را که هدف اصلی تنگی معیشت مردم است اینگونه مردم را به ستوه آوردند؟ چرا اجازه میدهند که یک سری افراد سودجو و حرام خواران راس امورات کشور را به دست بگیرند.

 

وی تاکیدکرد: شناسایی و قطع کردن دست های چنین خیانکارانی خیلی راحت است ولی نهادهای نظارتی باید بیشتر ورود پیدا کنند. چرا باید سرنوشت اقتصاد معیشت مردم ما اینگونه شود.

 

محمودی اصل گفت: یکی از وزیران محترم گفتند که حمایت از دولت از شاخصه‌های ولایتمداری است، اگر آرامش دولتمردان در امتحان ولایتمداری عوض شود باید فلان کنند. عجب البته دولت اسلامی باید حمایت همه اتفاق نظر دارد در این دولتی که منتخب خود مردم باید به ما این همه اتفاق نظر دارند اما آقای وزیر اگر امروز آرامش 80میلیون نفر به مخاطره افتد چه کسی باید پاسخگو باشد.

 

وی خطاب به این وزیر دولت یازدهم گفت: آیا کسانی که متنخب مردم هم هستند چنین ولایت مداری را قبول دارند مردم گلایه دارند آیا شمایی که منتخب مردم هستید در امتحان ولایتمداری قبول خواهید شد.

 

خطیب جمعه لنده گفت: اون وزیری که گفته: ما منتخب رای شما هستیم و خودتون باید تحمل کنید، مدیریت ما همینه که هست، بایستی اعصاب و روان همدیگر را ذوب کنیم، آیا این حرف ها درست است که از دهان یک وزیر بیان شود.

 

امام جمعه لنده گفت: نگرانی هایی که این روزها وجود دارد و متاسفانه خیلی‌ها از آن بی خبرند بحث معاهده پالرمو و اف تی ای اف است که این موضوع روابط بانکی ایران با دیگر کشورها برمی گردد.

 

وی گفت: عدم تطابق استانداردهای بانکی ما با بانک‌های مطرح دنیا عنوان کردند مشکل حل بشه حدود دو سال و نیم قبل وزیر اقتصاد و ما در اقدامی فراتر از اختیارات خودش به تعهدات با این نهاد بین المللی ظاهر مالی که در اصطلاح بهش می گویند: «FATF»امضا کرد و خرداد سال ۹۵ به حالت تعلیق مشروط بر اینکه تمامی این قراردادها را که 41بند دارد از این که مربوط به حوزه اجرا بود به نظر می‌رسد دولت اینها را انجام داد بدون اطلاع رسانی کنه مردم در جریان باشند بخشنامه هم کردند.

 

خطیب جمعه لنده گفت: سال گذشته نیز همین موقع فرستادند مجلس که لوایح آن عبارتند از لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی ،لایحه اصلاح قانون مبارزه با تامین مالی تروریسم، لایحه الحاق به کنوانسیون مقابله با جرایم سازمان یافته فراملی ، لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم از همان سال گذشته تا به امروز بارها مراجع عظام تقلید دلسوزان نظام و کسانی که از خطرات این تعهد نامه با خبر بودند اعلام کردند که ابهاماتی در لایه ها وجود دارد ولی کسی گوشش به این همه اخطار بدهکار نبود.

 

وی گفت: متاسفانه در سایه سکوت دشمن می توانید با اجرایی این معاهده به تمام اسرار اقتصادی کشور دست یابد و این همان خطری است که بارها منتقدین آن را به دولت گوش زد کردند.

 

امام جمعه شهرستان لنده تاکیدکرد: همان بلای که در برجام برسر این کشور آوردند امروز با امضای این قرارداد«FATF» می خواهند بر یر این ملت تکرار کنند.

 

خطیب جمعه لنده گفت: مصلحت نظام در این مورد نیز باید نظر بدهید اما امیدواریم که امنیت کشور به این قرارداد های بی ارزش به مخاطره نیافتد.

 

وی خاطر نشان کرد: شکست حصر آبادان در عملیات ثامن الائمه بود سال ۶۰ که شهادت فرزندان این سرزمین بود که استقلال و آزادی را به ارمغان آورد.

 

خطیب جمعه لنده با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا یاد و خاطره شهیدان راه خدمت به میهن شهید جهان آرا، شهید فکوری، فلاحی، کلاهدوز و نامجو را گرامی داشت.

 

وی در ادامه به روز آتش نشانی اشاره کرد وگفت: نهم مهرماه روز اتش نشانی است و باید قدر و ارزش کار این عزیزان که برای نجات جان انسان ها به دل آتش می زنند را گرامی داشت.

 

خطیب جمعه لنده گفت: روز اعلام همبستگی با کودکان و نوجوانان فلسطینی یک روز ماندگار است که شاید یادتون میاد ۱۵ سال قبل وقتی نوجوان محمد الدوره در آغوش پدر به شهادت رسید سربازان خون آشام صهیونیستی اقدام به شهادت این فرزند در حالی که در آغوش پدرش بود کردند که به روز همبستگی باکودکان فلسطینی نامگذاری شده تا همگان متوجه باشند حمایت از فلسطین آرمان فلسطین یک تکلیف انسانی است.

 

وی در پایان از عموم مردم خواست تا به مناسبت هفته سالمندان با گرامیداشت و تکریم سالمندان در این هفته از آنان تجلیل کنند.
 

**********

امام جمعه موقت گچساران گفت: جنایات استکبار جهانی بخاطر ترس از نظام اسلامی است

حجت الاسلام علیرضا صفایی، امام جمعه موقت گچساران ظهر امروز درخطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به فصل بازگشایی مدارس گفت:با این گرانی ها و تورم بیش از حد، افرادی که واقعا توانایی دارند دانش آموزان بی بضاعت را فراموش نکنیم.

 

وی درادامه با اشاره به روز همدردی و همستگی با کودکان فلسطینی افزود:هر روز شما می شنوید که عده ای از مردم فلسطین مورد تهاجم واقع شدو عده ای نیز به شهادت رسیده اند ،دانش آموزانی که الان گرفتار مسائل جنگند و هر لحظه بایدمنتظر حمله صهیونیست ها باشنددرحالی که ملت بزرگ ایران همیشه و در همه حال همدرد مردم مظلوم فلسطین بوده اند و خواهند بود.

 

صفایی درادامه با اشاره به روز جهانی سالمندان اظهارکرد:برخی افراد وقتی والدینشان به سن پیری می رسند دیگر حوصله نگهداری والدینشان را ندارد و به جای اینکه به این پدر و مادر رسیدگی کنند به خانه سالمندان می فرستند در حالی که فرزندان در مقابل پدران و مادرانشان مسئولیت دارند.

 

امام جمعه موقت گچساران افزود:تا می توانیم باید به این پدران و مادران عزیز خدمت کنیم چرا که عظمت و برکت در احترام و تکریم پدر و مادر است.

 

وی درادامه با اشاره به سالروز فاجعه انفجار حرمین العسکرین توسط تروریست ها در سال 1427قمری گفت:این مزدوران خبیث به هیچکس رحم نکرده و رحم هم نخواهند کردو مشاهده می کنید که هر روز جنایتی استکبار جهانی در راس آمریکا و ایادی اش در منطقه انجام می دهد.

 

صفایی تصریح کرد:درروز 31شهرویور ماه که نیروهای مقتدر نظام جمهوری اسلامی در حال رژه بودند جنایتی در اهواز شکل گرفت و تعدادی از همطنان عزیزمان در این حمله تروریستی به شهادت رسیدندو تعدادی هم مجروح شدند.

 

امام جمعه موقت گچساران گفت:علت این جنایات که ایادی استکبار انجام می دهند ترس از جمهوری اسلامی است و امروز جمهوری اسلامی به برکت خون شهیدان و به برکت نیروهای مسلح و ارزشمند نظام اسلامی چنان عزت و اقتداری در عرصه بین الملل کسب کرده است که آمریکا هم جرات نمی کند که به این انقلاب نگاه چپ هم داشته باشد.

انتهای پیام/

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

صبح زاگرس