تازه های سایت

6. مهر 1397 - 14:59
باتوجه به قرار گرفتن در فصل برداشب سیب، یکی از باغداران شهر سی سخت اعتصاب کامیون داران و عدم حمل بار توسط آنان را بزرگترین ضربه ها به تولیدکنندگان دانست و از مسوولان مربوطه درخواست کرد مشکلات صنفی آنان را حل کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سفیردنا؛ این روزها اخبار منتشر شده از فضای مجازی حاکی از اعتصاب برخی از کامیون داران کشور به دلیل محقق نشدن خواسته های صنفی آنان توسط مسوولان مربوطه است.

 

یکی از تولید کنندگان عمده میوه استان کهگیلویه وبویراحمد در این خصوصو به سفیردنا گفت: کامیون ‌داران با هدف تامین خواسته صنفی، با خودداری از حمل بار در چند استان دست به اعتصاب زدند که این اعتصاب بر روی بخش‌های مختلف تاثیر گذاشته است، اما در این میان کشاورزانی که در فصل برداشت محصول خود قرار دارند کمتر دیده شده اند، در حالی که بیشتر محصولات کشاورزی فساد پذیر هستند و امکان نگهداری آن‌ها در زمین وجود ندارد.

 

 

وی با اشاره به اینکه  شهر سی سخت  قطب تولید میوه سردسیری در استان کهگیلویه وبویراحمد و جنوب کشور است، گفت: در فصل برداشت میوه، فراهم بودن وسایل حمل و نقل کافی و مناسب برای انتقال محصولات به سردخانه های انبار میوه و  بازارهای هدف، نیاز مهم و ضروری کشاورزان است.

 

 

تولید کننده و کشاورز برتر استان با بیان اینکه گره کور مشکلات کامیون داران در دست مسوولان است، افزود: اعتصاب کامیون‌ داران به ویژه در استان‌های جنوبی شرایط کشور را برای کشاورزان سخت کرده و محصولات آن‌ها را در معرض نابودی قرار داده است.

 

 

این باغدار عنوان کرد: شنیده ایم در برخی از استان های همجوار، برخی از کشاورزان دست به دامان تعاون‌های روستایی منطقه و ارگان‌های دولتی شده اند اما، امکانات آن‌ها برای تامین نیاز حمل ونقل کشاورزان کافی نیس و باید این مشکل به در سطح کلان حل شود.

 

 

وی با بیان اینکه کامیون داران نیز خواسته هایی دارند و باید به آنها رسیدگی شود، گفت: رانندگاه کامیون را نباید اخلالگر معرفی کرد بلکه مسوولان باید خواسته آنان را بشنوند و در خصوص رفع نیاز های صنفی آنها اقدامات لازم را صورت دهند.

 

 

این تولید کننده سیب افزود: در سطح شهرستان دنا و شهر سی سخت همچنین در روستاهای اطراف آن از قبیل: تل سیاه(علی آباد واقبال آباد)، کوخدان، سرمور، دهنو، بیاره، امیرآباد و کریک که سالیانه حجم بالایی از انواع محصوصلات کشاورزی و سر درختی از قبیل سیب، هلو، آلو، گردو، زردآلو و انگور برداشت می شود، نیاز بالایی به کامیون به عنوان وسیله حمل و نقل این تولیدات به بازار های هدف که عمدتا جنوب کشور بوده وجود دارد که با اعتصاب آنها مشکلات فراوانی برای کشاورزان به وجود می آید و متحمل ضررهای فراوانی می شوند.

 

 

در پایان این گفتگو، باغدار و تولیدکننده سیب سی سختی با اشاره به لزوم همت مضاعف مسوولان برای برطرف کردن مشکلات صنفی کامبون داردان گفت: رانندگان کامیون نیز جزئی از مردم و این کشور هستند و طبیعتا قصد ضربه زدن به اقتصاد کشور و اعمال فشار بر مردم را ندارند و فقط خواهان برطرف کردن مشکلات صنفی خود هستند و مسوولان باید هرچه سریعتر این مشکلات را حل کنند.

انتهای پیام/د

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

صبح زاگرس