تازه های سایت

پربازدیدها

2. آبان 1397 - 8:31
جلسه هماهنگی دومین کنگره شهدای دانشجوی استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور معاونت های فرهنگی دانشگاه های استان برگزار شد.

به گزارش گزارش پایگاه پایگاه خبری تحلیلی سفیردنا؛ جلسه هماهنگی دومین کنگره شهدای دانشجوی استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور حجت اسلام والمسلمین مقدم، دکتر مهدوی مسئول بسیج دانشجویی و معاونت های فرهنگی دانشگاه های استان برگزار شد.

 

شهرام مهدوی مطلق، مسئول بسیج دانشجویی استان ضمن خیرمقدم به حاضرین و تسلیت ایام اربعین حسینی گفت: دومین کنگره  شهدای استان کهگیلویه و بویراحمد هفته اول اسفند در دانشگاه یاسوج برگزار خواهد شد.

 

مهدوی با اشاره به لزوم برگزاری این کنگره در دانشگاه بیان داشت: برنامه های دانشگاه ها به دلیل برخورداری از تفکر دانشجویی باید متفاوت تر از سایر برنامه ها باشد، امید است دومین کنگره شهدای دانشجوی استان به کمک شما و دانشجویان حالت روتین و روزمرگی را نداشته باشد و بتواند هرچند اندک پیام شهدا را به دانشجویان و نسل جدید منتقل کند.

 

وی تصریح کرد: با توجه به تجربه و بازخورد هایی که از اجرای برنامه های دانشجو محور در این چند سال داشتیم، با موافقت شما  عزیزان حاضر برگزاری این کنگره را به عهده دانشجویان بگذاریم، البته ما و شما نیز باید در کمیته پشتیبانی از حداکثر توان خود استفاده کنیم تا دومین کنگره شهدای دانشجو در خور شأن شهدا و جامعه دانشگاهی برگزار شود.

 

مهدوی با اشاره به اینکه بسیاری از اساتید دانشگاهی ماه سابقه جبهه و جنگ را دارند، گفت: دانشجویان ما وقتی پای خاطرات اساتید خود از زمان جبهه و جنگ می نشینند، به دلیل رابطه استاد-دانشجویی و مستند بودن خاطرات ارتباط بهتری با جبهه ها و شهدا پیدا می کنند.

 

وی خاطرنشان کرد: به همین دلیل با همکاری بسیج اساتید دوره روایت گری متشکل از اساتیدی که سابقه جبهه دارند و همچنین دانشجویان مشتاق برگزار خواهیم کرد.

 

پس از صحبت های مسئول بسیج دانشجویی معاونین فرهنگی دانشگاه های استان هریک به بیان نکته نظرات خود پرداختند و پیشنهادات خود را جهت هرچه باشکوه تر برپا شدن دومین کنگره شهدای دانشجوی استان ارائه کردند.

 

معاونین فرهنگی دانشگاه های استان با تأکید بر ضرورت برگزاری چنین جلساتی به صورت ماهیانه، آمادگی خود را جهت اقداماتی نظیر ساماندهی قبور شهدای گمنام دانشجویی در دانشگاه ها، ترمیم و بازآفرینی تمثیل شهدا در دانشگاه ها، فضا سازی را اعلام کردند و خواستار تشکیل کمیته فضای مجازی، تولید محتوای دانشجو محور و همچنین تکمیل بانک اطلاعاتی شهدای دانشجوی  شدند.

 

گفتنی است جلسه آتی برای هماهنگی و آماده سازی دومین کنگره شهدای استان با حضور رئسای دانشگاه ها تشکیل خواهد شد.

 

 

تصاویری از این نشست در زیر آمده است:

 

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

صبح زاگرس