تازه های سایت

26. آبان 1397 - 23:04
چشمه "سردو" دنا واقعه در منطقه کوه گل شهر سی سخت که طی دوره های خشکسالی دستخوش تغییرات کمبود آب و خشک شدن کامل بود پس از بارندگی های اخیر جان دوباره گرفت .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سفیردنا؛ استان کهگیلویه وبویراحمد از جمله استان های پر آب به دلیل بارش های سالانه برف و باران محسوب می شود که در سال های اخیر همزمان با بحران کم بارشی در سراسر کشور دچار خشکسالی شده بود.

 

 میزان بارش باران تا کنون در کهگیلویه وبویراحمد و شهر سی سخت در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته قابل مقایسه نبود و افزایش چشمگیری داشته است.

 

چشمه "سردو" دنا از جمله چشمه های پر آب و همیشه جوشان شهرستان دنا بوده که در منطقه کوه گل شهر سی سخت واقع شده است ، این چشمه طی دوره های خشکسالی دستخوش تغییرات کمبود آب و خشک شدن کامل بود پس از بارندگی های اخیر جان دوباره گرفت .

 

 

رئیس اداره منابع آب شهرستان دنا در گفتگو با سفیردنا گفت: بارش های چند روز اخیر در شهرستان بر اساس آمار ایستگاه های اندازه گیری شرکت آب منطقه ای به میزان  ۱۴۰ میلیمتر گزارش شده است.

 

 

محسن ظهیرنژاد با اعلام این خبر افزود: مجموعا از ابتدای سال آبی جدید تا کنون شاهد بارش ۲۲۴ میلیمتر در سطح شهرستان بوده ایم این درحالی است که سال گذشته تا این تاریخ مجموع بارندگی ها ۳ میلیمتر و بارندگی متوسط سالیانه دراز مدت ۷۲ میلیمتر بوده است.

 

 

وی عنوان کرد: باتوجه به پیش بینی های صورت گرفته امیدواریم در ورزهای پیش رو شاهد بارش های دیگر در سطح شهرستان و استان باشیم تا بخشی از کسری منابع آب سطحی و زیرزمینی جبران و شرایط بسمت نرمال پیش رود.

 

تصاویری از چشم سردو کوه گل دنا در زیر آمده است:

 

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

صبح زاگرس