تازه های سایت

30. آبان 1397 - 9:36
باحضور کارشناسان ارشد فضای مجازی استان؛
کارگاه توانمندسازی فضای مجازی در مدارس دنا برگزار شد+تصاویر
با حضور کارشناسان ارشد فضای مجازی در مدارس شهرستان دنا، کارگاه یک روزه توانمندسازی دانش آموزان با هدف آگاهی از فرصت ها و تهدیدات فضای مجازی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سفیردنا؛ امروزه با گسترش فضای مجازی در سطح جامعه و ایجاد برخی آسیبها و تهدیدات در کنار فرصت های این فضا از یک طرف و همچنین تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت فضای مجازی و ضرورت برگزاری دوره های آموزشی سواد فضای مجازی دوره یک روزه توانمندسازی دانش آموزان در فضای مجازی در سطح شهرستان دنا برگزار شد.

 

شاید نگاه ساده و گذران خانواده ها در استفاده فرزندان شان از قابلیت های این فضا در برخی مواقع به ایجاد برخی تزلزل های در بنیان خانواده ها بیانجامد، از طرفی با ورود شبکه های اجتماعی در سطح استان و ملموس شدن استفاده از این ابزارهای در زندگی مردم به سادگی میتوانیم به ضرورت ایجاد یک برنامه منسجم آموزشی در این حوزه پی ببریم.

 

استفاده صحیح و مفید از فضای مجازی، شناخت فرصت ها و تهدیدات این فضا، جلوگیری از نفوذ و هک، مزایا و معایب شبکه های اجتماعی و بایدها و نبایدهایی که دانش آموزان در سنین نوجوانی باید در فضای مجازی باید رعایت کنند از جمله سرفصل هایی بود که در این کارگاه آموزشی توسط کارشناسان ارشد ارائه شد.

 

در این دوره های آموزشی که با حضور کارشناسان ارشد حوزه فضای مجازی استان برگزار شد، دانش آموزان با مطرح کردن سئوالات خود در خصوص نحوه مدیریت منظم در استفاده از این فضا بخشی از دغدغه های ذهنی خود را مرتفع ساختند.

 

گفتنی است این دوره با استقبال پرشور دانش آموزان و مدارس سطح این شهرستان برگزار شد که قرار است دوره های تکمیلی در این خصوص بزودی نیز برگزار گردد.

 

تصاویری از برگزاری این دوره آموزشی در زیر آمده است:

 

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

صبح زاگرس