تازه های سایت

3. آذر 1397 - 11:25
پارک جنگلی یا بام یاسوج مکانی مناسب برای گذراندن اوقات فراغت خانواده ها و گردشگران است و سالانه طبیعت دوستان زیادی از سراسر کشور آن را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب می کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سفیردنا؛ پارک جنگلی یاسوج یا پارک بزرگ کوهستان یاسوج مساحتی نزدیک به هزار هکتار دارد و بزرگ‌ترین پارک جنگلی در جنوب کشور محسوب می‌شود. این پارک در شمال شرق شهر یاسوج، مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد، واقع شده و بخشی از حوزه‌ی آبخیز رودخانه‌ بشار محسوب می‌شود. پارک روی شیبی است که نمای زیبایی از شهر را برای بازدیدکننده به ارمغان می‌آورد.

 

 

طبق مقایسه‌ی عکس‌های هوایی سال ۱۳۴۴ با عکس‌های ماهواره‌ای سال ۱۳۹۰، حدود ۶۰ درصد از اراضی پارک طی این مدت تغییری نکرده که نشانگر بکر ماندن پارک جنگلی است.

 

 

پوشش غالب این پارک بزرگ، درختان بلوط ایرانی است که حدود ۷۶ درصد از پوشش گیاهی پارک را تشکیل می‌دهند، بادام کوهی، ارزن، کیکم و  بنه از دیگر درختان این پارک هستند که در ارتفاعات بالا بوته‌زار و درختچه‌ پوشش غالب است.

 

 

پارک جنگلی یاسوج مکانی مناسب برای گذراندن اوقات فراغت خانواده ها و گردشگران است، سالانه طبیعت دوستان زیادی از سراسر کشور پارک جنگلی یا بام یاسوج را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب می کنند.

 

 

تصاویری از طبیعت بکر و زیبای پارک جنگی یاسوج در زیر آمده است:

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

صبح زاگرس