تازه های سایت

پربازدیدها

4. دى 1397 - 0:33
دانش آموزان معترض و خانواده های آنان، بارها در خصوص وضعیت گرمایشی کلاسهای درس این مدرسه به مسئولین محلی انتقاد کرده، و خواستار رسیدگی به شرایط کنونی آن شده اند اما متاسفانه تا کنون نتیجه ای در بر نداشته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سفیردنا؛ تعدادی از دانش آموزان مدرسه ابتدایی شهید عادل درخور تنگ رواق شهرستان دنا به همراه اولیای خود در اعتراض به نبودن امکانات ضروری و بطور خاص وسایل گرمایشی، دست به اعتراض زدند.

 آنها دست نوشته هایی در دست داشتند که روی آنها نوشته شده بود: زاهدان تسلیت تسلیت ، تا اتیش نگرفتیم نجاتمان دهید.

 

دانش آموزان این روستا با در دست داشتن دست نوشته‌ها و بنرهایی نسبت به وضعیت نامناسب کلاسهای درس، دست به اعتراض زدند.

 لازم به ذکر است که، در فصل سرما و استفاده از وسائل گرمایشی در مدارس تنگ رواق، همیشه بعنوان یکی از معضلات و دغدغه های خانواده‌های دآنش آموزان مورد بحث بوده است.

دانش آموزان معترض و خانواده های آنان، بارها در خصوص وضعیت گرمایشی کلاسهای درس این مدرسه به مسئولین محلی انتقاد کرده، و خواستار رسیدگی به شرایط کنونی آن شده اند اما متاسفانه تا کنون نتیجه ای در بر نداشته است.

 

 استفاده و بکارگیری وسایل گرمایشی بی کیفیت و غیر استاندارد نفتی در مدارس به خصوص در مقاطع ابتدایی و راهنمایی، گاها موجب آتش سوزی در مدارس و کلاسهای درس شده است، به طوریکه در تصویر زیر می بینیم که دست یکی از دانش آموزان به دلیل استفاده از وسایل گرمایشی نامناسب دچار سوختگی شده است.

 

 

 آتش سوزی سالهای اخیر مدرسه دخترانه شین آباد در ارومیه و یا آتش سوزی یکی از مدارس لرستان که چندی پیش، معلم مربوطه پس از نجات دانش اموزان، به سبب استنشاق دود ناشی از آتش سوزی در مدرسه جان خود را از دست داد، و هم اکنون آتش سوزی مدرسه زاهدان از این دست است.

 

پس از انتشار این خبر در فضای مجازی و رسانه های استان، آموزش و پرورش شهرستان دنا جوابیه ای صادر کرد که متن آن به شرح زیر است:

 
 
 
به نام خدا
مدیر مسئول محترم سایت خبری 
با احترام؛ در پی درج خبری با عنوان "" ترک کلاس درس توسط دانش آموزان در یکی از مدارس شهرستان دنا "" در تاریخ 02/10/1397 و برداشت ها و تفاسیر متفاوت از عنوان یاد شده و در راستای تنویر و شفاف سازی زوایای موضوع برای مخاطبان و افکار عمومی، پاسخ زیر را منتشر نمایید.
 
 
در روز سه شنبه در حالی که کلاس های درس دایر، آموزگاران مشغول تدریس درس خود و سیستم گرمایشی در وضعیت مناسبی بوده، تعداد انگشت شماری از اولیا با رضایت کتبی فرزندان خود را برای رساندن به خانه از مدیر مدرسه تحویل می گیرند که در بین راه خانه  با تعدای پلاکارد در دستان دانش آموزان، اعتراض خود را به طولانی شدن فرایند صدور مجوز انشعاب گاز اعلام کردند و به هیچ وجه هیچ کلاس درسی تعطیل نشد.
 
 
هر چند توسعه و تجهیز مدارس بر عهده اموزش و پرورش نیست در محدوده مدرسه تنگ رواق به علت عدم بازگشایی معابر منتهی به مدرسه از طرف مالکان و معارضات اجتماعی طرح هادی اجرا نگردیده و آموزش و پرورش برای انشعاب گاز مدرسه، خارج از وظیفه و الزامات اداری اقدامات عاجلی را انجام داد و در تاریخ 15/07/1397 با بنیاد مسکن شهرستان دنا، مکاتبه  و به صورت کتبی از کارشناس بنیاد مسکن جهت حضور در محل مورد نظر و تعیین حدود کروکی مدرسه دعوت کرد.
 
 
 برای تسریع در روند موضوع، مجددادر تاریخ 29/07/1397  با فرمانداری مکاتبه گردید و خواهان اقدام عاجل برای وصل انشعاب گاز مدرسه تنگ رواق با توجه به فرا رسیدن فصل سرما و خطرات بخاری نفتی شدیم.
 
 
اموزش و پرورش مجددا در تاریخ 05/08/1397 با شرکت گاز شهرستان دنا مکاتبه و تقاضای انشعاب گاز برای مدرسه مورد نظر کرد ولی با توجه به اینکه کمیسیون استعلام های متعددی از منابع طبیعی و برخی نهادهای مربوط انجام می داد و پیش بینی می کردیم که این پروسه طولانی شود مسئولان آموزش و پرورش با حضور در مدرسه به مدیر مدرسه اعلام نمودند که بخاری مناسب و نفت مورد نیاز تهیه شود که مدیر مدرسه نیز با وظیفه شناسی مدرسه را از نظر سیستم گرمایشی تعبیه و بخاری ها را با رعایت ایمنی راه اندازی کردند و مدرسه از نظر گرمایشی در وضعیت مناسبی قرار گرفت.
 
 
هر چند هم اکنون در کمیسیون بنیاد مسکن، مجوز گاز مدرسه تنگ رواق درحال طی مراحل قانونی است با این وجود اقدامات لازم برای گازرسانی به مدارس در حال پیگیری و بنیاد مسکن وعده داده است با اعزام کارشناس به محل مورد نظر در این زمینه اقدام و موضوع را مجددا در کمیسیون مطرح نماید.
 
 
تمام مکاتبات ذکر شده با شماره و تاریخ اتوماسیون در آموزش و پرورش موجود و در صورت لزوم به مراجع ذیصلاح تحویل داده خواهد شد.
 
انتهای پیام/د
 
 

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

صبح زاگرس