تازه های سایت

پربازدیدها

6. دى 1397 - 11:56
چندین سال است که فاضلاب مجتمع مسکونی صد دستگاه در شهر سی سخت به صورت سطحی جاری شده است که سلامت شهروندان را به خطر انداخته است.

به گزارش پایگاهخبری تحلیلی سفیر دنا؛ مجتمع صد دستگاه و یا مجتمع دنا در ورودی شهر سی سخت چند سالی است که با مشارکت بخش خصوصی ساخته و طی اقساط چند ساله ای به متقاضیان واگذار شده است.

 

 

این مجموعه که تنها مجتمع آپارتمانی شهرستان دنا به حساب می آید حدود 100 خانوار را در خود جای داده که یکی از متمرکزترین نقاط شهر سی سخت و شهرستان دنا محسوب می شود.

 

 

بوی تعفن حاصل از فاضلاب این مجتمع موجب نگرانی های فراوانی بین اهالی شده و شرایط زندگی را برای عده ای از این افراد بسیار سخت کرده است.

 

 

نشت فاضلاب سپتیک این مجتمع و روان شدن آن در پایین دست صد دستگاه و در جنگل های بلوط این مکان را به محلی غیر بهداشتی تبدیل کرده و موجب افزایش حشرات موزی و ترس ساکنین از برخی بیماری های واگیر دار کرده است.

 

 

حرکت سطحی فاضلاب این مجتمع در پایین دست در چند سال گذشته موجب شده تعداد زیادی از درختان بلوط پایین دست عملا خشک شوند و ضربه ای هنگفت به محیط زیست این منطقه وارد کند.

 

 

حرکت فاضلاب این مجتمع به سمت مرکز بهداشت و درمان شهر سی سخت که نیازمند تمهیدات ویژه بهداشتی است این نگرانی را چندین برابر کرده و متاسفانه مسئولان بهداشت محیط نیز تاکنون نسبت به رسیدگی و تعیین تکلیف آن اقدامی نکرده اند.

 

 

به گفته اهالی این مجتمع قبل از تحویل نهایی پیمانکار به اداره راه و شهرسازی که متولی نظارت و تحویل متجمع بود این مشکل به کررات به این اداره اطلاع رسانی شد ولی کسی به این مسئله توجهی نکرد تا اینکه که این واحدها به افراد متقاضی واگذار شد و اکنون دیگر کسی خود را مسئول این وضعیت نمیبیند.

 

 

به گفته محسنی عضو سابق هیئت مدیره این مجتمع در سال 1388 بعد از انبوه سازی توسط شرکتی خصوصی ،این مسئله به کررات گوش زد شد ولی کسی از مسئولان وقت اداره راه و شهر سازی پیمانکار را مکلف به رفع نواقص پیش آمده نکرد.

 

 

درخواست اهالی این محله پر جمعیت از مسئولان تدبیر و امید پایان بخشی به این مشکل بهداشتی و زیست محیطی در این منطقه است چرا که از طرفی این مکان در ورودی شهر سی سخت واقع شده است و چهره زشتی به شهر داده و از طرف دیگر زندگی را برای سکنه با مشکلات بهداشتی فراوانی روبه رو کرده است.

 

 

نگرانی اهالی این مجتمع اقامتی از یک مشکل عمده زیست محیطی نشات گرفته که گویا در چند سال گذشته گوش بدهکاری برای شنیدن مشکلات این مجموعه وجود نداشته و این مشکل زوایای خطرناکتری به خود گرفته است.

 

 

گفتنی است جاری شدن فاضلاب صد دستگاه شهر سی سخت علاوه بر بلااستفاده کردن 7 هزار متر از زمین های پایین دست خود، بوی بد و مشمئز کننده ای را ساطع کرده که چهره زیبای شهر را مخدوش می کند.

 

 

 

لازم به ذکر است، این پایگاه خبری آمادگی انتشار توضیحات مسوولان آبفای شهری و مسکن و شهرسازی شهرستان دنا در خصوص وضعیت بغرنج فاضلاب صددستگاه شهر سی سخت را دارد.

 

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

صبح زاگرس