تازه های سایت

پربازدیدها

16. دى 1397 - 11:47
هدرروی حجم زیادی از آب در پل ارتباطی روستاهای علی آباد، کوخدان، سرمور و دهنو شهر سی سخت موجب نگرانی روستانشینان شده که مسوول آب و فاضلاب روستایی دنا در این خصوص شفاف سازی کرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سفیردنا؛ مدتی است که حجم بالای آب از طریق لوله های انتقال آب در پل ارتباطی روستاهای علی آباد، کوخدان، سرمور و دهنو شهر سی سخت موجب نگرانی روستانشینان شده که مسوول آبفاضلاب روستایی دنا در این خصوص شفاف سازی کرده است.

 

 

مسوول آب و فاضلاب روستایی شهرستان دنا در این خصوص گفت: این موضوع هدر روی آب محسوب نمی شود و شیر تخلیه بوده که به صورت مدیریت شده باز شده است و آب شرب موجود در شبکه نبوده است.

 

 

ایرج کریمی افزود: این آب به صورت مستقیم آب شرب محسوب نمی شود گفت: این آب مربوط به روستاهای کریک و حومه آن بوده که از چشمه های کوه گل سرچشمه می گیرد و به دلیل اینکه فشار آب زیاد بوده و مصرف نیز در این فصل کم است این شیرهای تخلیه قبل از منبع و به صورت مدیریت شده باز می شود و هیچ گونه مشکلی ندارد.

 

 

وی گفت: این آب، آب چشمه بوده و قبل از آنکه به منبع انتقال آب روستای کریک برسد به صورت مدیریت شده و به منظور جلوگیری از ازدیاد فشار بر روی شبکه توزیع و یا انجام تعمیرات و رفع شکستگی ها خطوط انتقال، باز می شود و چون در حال حاضر مصرف کم بود و فشار بالایی بر روی خطوط لوله ها بوده، این شیرهای تخلیه اندکی باز می شوند که آب مازاد بر مصرف حارج شود.

 

 

وی در پایان گفت: این آب به منبع توزیع آب روستای کریک با خط لوله حدود 15 کیلومتری منتقل می شود و پس از کلرزنی و رعایت موارد بهداشتی به شبکه توزیع خانگی وارد می شود و در این تقطه که از آن با عنوان "هدرروی" یاد شده است باید گفت آب چشمه بوده نه آب شرب، که از چشمه های بالا دست به دره پایین دست سرازیر می شود.

 

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:

 

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

صبح زاگرس