تازه های سایت

پربازدیدها

17. دى 1397 - 17:58
شهر سی سخت مرکزشهرستان دنا که به سرزمین برف و آفتاب مشهور است، امروز روحی تازه با بارش این باران های زیبا و با طراوات به خود گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سفیردنا؛ شهر سی سخت مرکزشهرستان دنا که به سرزمین برف و آفتاب مشهور است، امروز روحی تازه با بارش این باران های زیبا و با طراوات به خود گرفته است.

 

نام باران را که می شنویم، ناخوادگاه وجودمان آرامشی خاصی می گیرد و در این فکر فرو می رویم که سالی پر برکت و روزگاری خوش در انتظار دنا نشینانی است که در فصل زراعت به دنبال کسب روزی حلال هستند.

 

امروز دنای باصلابت همانند گذشته رنگ زیبای باران و سفیدی برف را به خود دید و حتی در دی ماه که روزگار سفید پوش شدن عروس زاگرس نامبرده می شود، قله های دنا سفید پوش شده و رخت سفید بر تن کرده است.

 

چند سالی است که خشکسالی های پی در پی و کم شدن نزولات الهی در سرزمین دنا کشاورزان و مردم را نگران کرده بود و خشکسالی باعث شده که چشمه های چند هزار ساله این دیار بخشکند و زیبایی های دنا یکی پس از دیگری رنگ غم بغل بگیرند.

 

ولی در سال جاری و از مهرماه امسال تا کنون شهرستان دنا و شهر سی سخت شاهد بارش های خوبی بوده به گونه ای قله های دنا سفید پوش شده است.

 

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

صبح زاگرس