تازه های سایت

پربازدیدها

6. اسفند 1397 - 14:37
صبح امروز نشست کارگروه گردشگری استان با حضور مدیران کل، فرمانداران و شهرداران استان با حضور معاون عمرانی در استانداری کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سفیردنا؛ صبح امروز نشست کارگروه گردشگری استان با حضور مدیران کل، فرمانداران و شهرداران استان با حضور معاون عمرانی در استانداری کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

 

 

 مدیرکل میراث فرهنگی استان گفت: امسال حجم کار باعث شده است این ستاد به صورت ویژه به موضوع نگاه کند همه استان ها خودشان را آماده می کنند که از مسافران نوروزی استقبال کنند، اگر نتوانیم از این وضعیت برداشت کنیم یعنی هیچ کاری نکرده ایم، یعنی فضایی را آماده کرده ایم و استفاده ای از آن نداشتیم باید همه موارد را آماده کنیم، چه در بحث رفتار و برخورد با گردشگر باشد بهترین شکل را استفاده کنیم که در سال های گذشته تا امروز در این خصوص مشکلی نداریم همه افرادی که پیشانی کار در برخورد با گردشگران هستند باید برخورد منطقی و مناسب داشته باشند.

 

ساماندهی مهمانداری های بین راهی و بازارچه صنایع دستی از دیگر دستورالعمل ها بود.

 

 

باقری گفت: چند نقطه در یاسوج از جمله پارک های مهرورزی، غدیر و ولایت مشخص شده اند اما قبل از ساخت این موارد گفتیم جایی را در نظر بگیرم که فعلا در آنجا دایر شود در گلستان ۱۰بازاچه ای است که قرار است فعلا آنجا به عنوان بازارچه انتخاب شود تا اینکه بازارچه دائمی ساخته شود، بازارچه دائمی نماد شهری است و به تولید کننده های ما در صنایع دستی کمک می‌کند.

 

 

شهردار یاسوج نیز در این جلسه گفت: مکان ها را بازدید کردیم شهرداری هیچ محدودیتی برای کار ندارد، صحبتی وجود دارد که چنانچه شهرداری اقدام نکند فعلا از دادن مکان موقت خودداری کنید، همچون گذشته در ورودی ها برای ما محدودیت هایی وجود دارد.

 

 

باقری در پاسخ گفت: بازارچه موقت در مبادی ورودی و خروجی موقت است و همه استان ها این چند روز را ایجاد می کنند.

 

 

در ادامه شهردار یاسوج گفت: ما پای کار هستیم و مشکلی نداریم.

 

دستورالعمل بعدی ساماندهی نمازخانه های بین راهی خان احمد  و توت نده بود.

مسئول ستاد اقامه نماز استان گفت: استان چهارفصل است باید برنامه ریزی شود اشکالاتی که در مساحت بین راهی است بر طرف شود بازدیدی از مناطق خواهیم داشت و اگر مشکلی بود بر طرف می شود، بحث خان احمد حل شد. در منطقه شلال دون قرار بود پیمانکار در آنجا از کانتینری استفاده کند که خانم ها و آقایان جایی برای نماز خواندن داشته باشند.

 

 

فرماندار دنا در ادامه این نشست گفت: در دنا دو جلسه تشکیل شد و مشکلاتی که بود از طریق ادارات در دستور کار داریم، دنا یک شهرستان گردشکری است با توجه به ظرفیت هایی که دارد سالانه تعداد زیادی مسافر را پذیراست.

 

 

---

 

نادیا صداقت ادامه داد: هدف بیشتر گردشگران کوه گل بوده که منتظر یک امضا مانده است چرا که تعاونی تشکیل شده است و اگر مشکلات اداری اجازه کار در این منطقه را بدهد، ساماندهی شود همچنین مجتمع توت نده هم قرار بود به دهیاری واگذار شود.

 

 

باقری گفت: فراخوان گذاشته ایم اگر کسی در فراخوان شرکت نکرد به دهیاری واگذار می کنیم در این منطقه تا 20 اسفند وضعیت آن مشخص می شود.

 

 

 

صداقت ادامه داد:  مسجد و پمپ بنزین هم باید ساماندهی شوند.

 

 

شهردار سی سخت نیز گفت: ما در بحث خدمات سفر مثل سال های قبل در خدمت مردم هستیم و زیر ساخت های لازم را برای اجرای هر چه بهتر کارها انجام می دهیم.

 

 

 

محمدحسینی در خصوص مجتمع اقامتی شهرداری گفت: بحث سرمایه گذار بود که انصراف داد و به شکلی مسایل حقوقی پیش آمد احتمال زیاد تا آخر اسفند حل می‌شود، البته اسکان در این مجتمع رفاهی برای نوروز را خواهیم داشت.

 

شهردار سی سخت گفت: مجوز گاز در دال دنا که هنوز حل نشده باعث نگرانی شدید است ۵۰۰ میلیون حق مردم در اختیار سرمایه گزاری است کار نمی کند گروش کشی هم می‌کند، اگر موضوع دال دنا حل نشود دیگر در این جلسات خدمات سفر شرکت نمی کنم وقتی حقمان ضایع می شود چرا شرکت کنیم.

 

 

محمد حسینی شهردار سی سخت با اشاره به سال گذشته در اعلام‌نتایج شهرداری های برتر در این ستاد گفت: شهرداری سی سخت نه برتر و نه خوب بود این قضیه باعث عدم اعتماد در این ستاد و عدم انگیزه می‌شود.

 

 

فتاحی فرماندار چرام  نیز در این جسه گفت:  گردشگران زیادی وارد چرام می شوند اما چند مشکل وجود دارد که اینکه در تنگ پیرزال در سه نقطه پلی وجود دارد که  تنها یک ماشین می تواند عبور کند و قرار بود سال گذشته این مشکل بر طرف شود اما نشد انتظار داریم امسال حل شود و در برخی نقاط پل سیار جاسازی شود که مشکلی ایجاد نشود .

 

 

فتاحی فرماندار لنده نیز در این جلسه درد و دل هایی داشت و گفت: ما هم مشکل داریم و  پیش بینی می کنیم که دچار  مشکلاتی شویم،  لنده  هم در بخش راه ارتباطی برخی از مناطق گردشگری و هم در حوزه امکانات و سرویس بهداشتی مشکل داریم سال ها است که این مشکل  سرویس بهداشتی وجود دارد.

 

 

فرماندار لنده گفت: در حوزه پزشکی واقعا در ایام تعطیلات مشکلاتی وجود دارد که نیاز است علوم پزشکی ظرفیت این شهرستان را اضافه کند از طرفی کمبود و نبود برخی از کالاهای اساسی در این ایام  قطعا مشکل درست می کند.

 

 

فتاحی ادامه داد: بعد از سیزده فروردین دو مشکل اساسی در شهرستان وجود دارد در درجه اول با انبوهی از کیسه های زباله رو به رو می شویم و از طرف دیگر با ‌انبوهی از پرونده ها و دعواها رو به رو می‌شویم، انتظار داریم که در این خصوص کارهای ویژه ای انجام شود.

 

 

خان پایه فرماندار گچساران نیز سفره دلش را در این جلسه باز کرد و گفت: در گچساران سال پر بارشی داشتیم و این بارش ها  باعث می شود گردشگران زیادی وارد شهرستان شوند از طرفی  کریدر شمال به جنوب است و امامزاده های خاصی در شهرستان هستند یکی بی بی حکیمه است که هر ساله مسافران زیادی وارد این منطقه می شوند .

 

 

خان پایه  ادامه داد:  در ارتباط با بحث دستگاه های اجرایی ادارات تخصصی به شهرستان ها گوشزد کنند که چند نکته وجود دارد یکی دستگاه های خدمات رسانی است که اقدام به حفاری در سطح شهر نمودند از جمله آبفای شهری است که در دوگنبدان حفاری های زیادی انجام شده انتظار می رود نسبت به اصلاح حفاری ها اقدامات لازم انجام شود چرا که در بحث درون شهر این موضوع نمود زیادی دارد.

 

 

وی گفت: موضوع بعدی تامین مواد غذایی است که با توجه به هجوم مسافران  و‌گردشگر در شهرستان مقداری مشکل داریم، نیاز است که برنامه ریزی های بلند مدت تری انجام دهیم از 30 واحد مرغ در سطح شهرستان تنها 3 یا 4 واحد فعال هستند و بقیه راکد و یا نیمه راکد هستند، در این مدت بخشی از وقتمان را برای این موضوع هزینه می کنیم که مرغ را از کجا تامین کنیم.

 

 

 

فیلی معاون اقتصادی استاندار نیز در این جلسه گفت: گچساران پایلوت و خواستگاه اولیه مسافران است که نیاز است توجه به این بحث شود، جهادکشاورزی برنامه ریزی کند که در استان و این شهرستان کمبودی از نظر مرغ نداشته باشیم.

 

 

معاون عمرانی استاندار گفت: تا قبل از ۲۵ اسفند ماه مانور دستگاه های اجرایی برگزار می شود امید است سال ۹۸ سالی پربار باشد که بتوانیم میزبان خوبی برای مسافران باشیم  مسافران زیادی وارد استان به ویژه شهرستان های گرمسیری می شوند باید همه ما خودمان را بسیج کنیم پیش بینی می شود بیش از ۳۰درصد بیشتر از  مسافران سال گذشته وارد استان شوند در روزهای تعطیل بابا میدان یاسوج شیراز گاهی قفل می شود چه برسد به این روزها بنابراین باید برنامه ریزی های لازم انجام شود.

 

 

 

حسین پور معاون بازرگانی سازمان "صمت" استان گفت: گلایه های  از فرمانداران وجود دارد این است که تا کنون کدام شهرستان مشکلات خودش را برای ما ارسال کرده است ما یک نامه زدیم و گفتیم فرمانداران نظرشان را در خصوص برگزاری متفاوت بازارچه ها بیان کنند تنها فرماندار بهمیی پاسخ داد و بقیه هیچ پاسخی ندادند.

 

 

حسین پور ادامه داد: بله درست است که ما مشکل گوشت داریم 100 تن برنج وارد استان شده و توزیع شده است ۱۸۰ تن در حال جذب است کار ما تنظیم بازار است برنجی که توزیع می شود برنج تایلندی است که ازکیلویی  ۵۵۰۰تا۴۳۰۰ است برنج دانه بلند هندی نیز روند کاهش قیمت خود را دارد.

 

 

 

معاون بازرگانی صنعت معدن استان در خصوص  گوشت قرمزگفت: گوشت قرمز به دلیل قاچاق دام در کشور مشکل پیدا کرد و افزایش قیمت داشت در استان کج سلیقگی انجام شد و افزایش قیمت در استان متناسب با کشور نبود و این دلیل قاچاق بود چقدر می‌توانیم جلوی قاچاق را بگیریم تا آخر هفته گوشت قرمز را تعیین تکلیف می کنیم اعتقاد ما بر این است که با قیمت مصوب کارگروه تنظیم بازار گوشت وارد بازار شود.

 

 

حسین پور افزود: در بحث تنظیم میوه شب عید ۳۰۹تن سیب آمده است در حال ذخیره سازی پرتقال هستیم و واحد‌های خدمات رسان آماده هستند.

 

 

فرماندار لنده  با لحنی متفاوت به این سخنان واکنش نشان  داد و گفت: صنعت معدن تجارت کارش تنظیم است در حالی که بازار دارد صنعت معدن را تنظیم می کند منفعل ترین وزارت خانه در میان وزارت خانه ها وزارت خانه  صنعت معدن و تجارت از بالا تا پایین است .

 

 

علیپور معاون عمرانی فرماندار نیز در این جلسه در خصوص گوشت قرمز گفت: در دشت روم و‌تنگاری گوشت قرمز از کیلویی ۷۰تا۸۰ تومان  به صورت گرم به فروش می رسد دلیل آن نیز این است که قصابی ها در شهر یاسوج تعطیل است باید در این خصوص نظارت انجام شود و فقط تعیین قیمت باشد مناسب نیست، سیستم توزیع ما ناکارآمد است نیاز است که عاملین توزیع گوشت در استان تعدادشان بیشتر شود.

 

 

فیلی گفت: با توجه به بارندگی ها و تخریب برخی از تابلوهای دورن شهری و برون شهری نیاز است که تابلوها مناسب سازی شوند در برخی مناطق مخدوش شده اند و برخی نیز افتاده اند و باید خط کشی ها نیز انجام شود.

 

 

پورانفرد رئیس مرکز پیش بیمارستانی اورزانس و فوریت های پزشکی استان نیز گفت: نگرانی ما گوشت های بین راهی است که گزارشات نامناسبی رسیده است نیاز است که در این زمینه کمیته ای مخصوص تشکیل شود گاهی ممکن است که از گوشت های دارای ویروس و یا لاشه مرده استفاده کنند .

 

 

وی‌گفت: گاهی در مسیر راه سانحه ای رخ می دهد و باعث می شود که راه ارتباطی قفل شود و آمبولانس نتواند عبور کند باید جایی مشخص شود که بالگرد بتواند فرود بیاید و بیمار را منتقل کند.

 

 

 

فیلی نیز ادامه بیان کرد: در این ایام تصادفات زیادی رخ می دهد نیاز است که به فکر مصدومان باشیم پد هلیکوپتری موقت در برخی نقاط باید در نظر گرفته شود همه باید دست به دست هم دهیم که شاهد کاهش فوتی ها باشیم.

 

 

وی با اشاره به نبود پزشک در برخی از درمانگاه ها در روزهای تعطیل گفت: درمانگاه های عادی ما نیز در ایام نوروز خدمات خوبی ارایه نمی دهند فهرست پزشک کشیک را به فرمانداران بدهند که بدانیم در کدام روز کدام پزشک است و باید خدمات ارایه دهد.

 

 

شهردار یاسوج نیز درد و دل را آغاز کرد و گفت: جلسات متعدد فرصت را از شهرداری ها گرفته است تعدد جلسات در حوزه مدیریت شهری ما را کلافه کرده است.

 

 

مقدم ادامه داد: ما کارمان را انجام می دهیم این را مدیریت کنید شهردار خادم ترین دستگاه است لازم نیست برخی با چماق این و آن وارد شوند.

 

 

فیلی گفت: بله شهرداران ما در جلو هستند آبشار و‌ پارک ساحلی مسافران زیادی وارد می شوند که نیاز است توجه ویژه به آن شود سرویس های این بخش ها مناسب سازی شوند.

 

 

باقری مدیرکل  میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گفت: در  جلسات سال های گذشته همه ایرادها به سمت میراث فرهنگی بود اما دیدیم امسال مشکلات کمتر شده است در یک سال ۱۲۰سرویس بهداشتی در استان ساخته شد شهرستان ها این مشکلات را ندارند فقط در لنده مشکلاتی وجود دارد .

 

 

وی گفت: اکنون در تعطیلات نوروز بحث کلید به دستان مطرح است که فکری برای آنها کنند بحث سلامت و امنیت جانی و مالی مطرح است و گاهی به قیمت های نامناسب اجاره داده می شوند.

 

 

باقری  ادامه داد: برخی از مناطق تاسیسات گردشگری نداریم مثلا سرنجلکل که گردشگران زیادی وارد می شود انتظار می رود برخی دستگاه ها در آنجا سرویس های موقتی را در این مناطق ایجاد کنند.

انتهای پیام/

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

صبح زاگرس