تازه های سایت

22. آذر 1398 - 14:48
آیین نماز سیاسی عبادی و دشمن شکن جمعه در سراسر استان کهگیلویه و بویراحمد این هفته با حضور مردم ولایتمدار استان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سفیردنا؛ آیین نماز سیاسی عبادی و دشمن شکن جمعه در سراسر استان کهگیلویه و بویراحمد این هفته با حضور مردم ولایتمدار استان برگزار شد.

 

 لنده:

حجت الاسلام سید هدایت محمودی اصل در خطبه های جمعه این هفته شهرستان لنده با اشاره به تقوای الهی گفت: تقوا مهمترین ملاک و شاخص برای سنجش اعمال انسان است.

وی افزود: پیام رهبرانقلاب به بیست و هشتمین اجلاسیه نماز یک راهبرد مهم برای تعالی و نشر فرهنگ نماز است که این اجلاسیه در راستای اعتلای این سنت حسنه در جامعه باید دو چندان شود که جذاب ترین نعمت ها در جامعه بحث نماز است.

امام جمعه شهرستان لنده تصریح کرد: بانماز می توانیم در ارتباطات خود شاهد نشاط شد و جامعه را از چالش ها و آسیب های اجتماعی دور کنیم که برای ترویج فرهنگ نماز متاسفانه نخبگان و فرهیختگان کوتاهی کردند.

وی افزود: رای دادن در سایه فکر درست می تواند اصلح واقعی را به معنای واقعی انتخاب کنند و مردم بیشترین نقش را در برپایی چهل ساله خیمه انقلاب دارند به واسطه مردم سالاری دینی است که الگویی روشن برای تمام کشورهای جهان است.

وی گفت: از هم اکنون باید معارهای انقلابی پاکدستی، شفافیت، انقلابی بودن از شاخصه های یک نماینده خوب است.

وی در ادامه اظهارکرد: وعده نظارت بر بازار مهمترین مطالبه مردم بود که متاسفانه مسئولان مربوطه در حوزه برخورد با گرانی ها کوتاهی می کنند و پاسخ های قانع کننده ای به مردم نمی دهند و ارز نیز در حال افزایش است و ضرورت دارد که مسئولان بیش از این به دغدغه های مردم بیشتر توجه کنند.

محمودی اصل گفت: وحدت حوزه و دانشگاه و سالروز شهادت دکتر مفتح می تواند در ابعاد مادی و معنوی و ارتقای سطح علمی جامعه تلاش صورت گیرد و این تلاش در راستای شکل گیری پیروزی انقلاب سهیم بودند و در گام دوم انقلاب نیز باید در راستای پیشرفت جامعه تلاش کنند.

امام جمعه لنده تاکیدکرد: وضعیت شیخ الزکزاکی و تعرض به مسلمانان نیجریه توسط مستکبرین ان هم به دلیل تاسی از انقلاب اسلامی بیش از پانزده میلیون نفر شیعیه دارد ولی توسط وهابیون و مستکبرین همواره به شهادت رسیده اند و تنها جرم انان شیعیه بودن است.

وی خاطرنشان کرد: شهادت بیش از شش فرزند وی در حملات وهابیون نشان از خفه کردن صدای شیعیان است که از همین جا از سازمان کنفراس اسلامی و دولت می خواهیم از مجامع بین المللی می خواهیم که پیگیر وضعیت سلامت این روحانی مجاهد باشند.

 

****************

 

یاسوج:

 

حجت الاسلام حسینی امام جمعه شهر یاسوج در خطبه های اول نماز عبادی سیاسی این هفته ضمن توصیه مردم به رعایت تقوای الهی و دوری از گناه گفت: مولای عالم امیر المومنین(ع) در زمینه تقوا فرمودند "با تقوا مرض های خود را مداوا کنید". انسان یک مرض های جسمی دارد یک سری مرض های روحی مثل تکبر خود برتر بینی و حسد دارد، بوسیله تقوا باید این امراض را درمان کرد. تکبر گناهی که شیطان را از درگاه خدا راند، حسد مرضی جانکاه است مثل خوره روح فرد حسود را می تراشد و حرص نیز آدم را از بهشت راند.

 

وی گفت: وقتی انسان پاک و پرهیزگار شد از این امراض تخلیه می شود.

 

حجت الاسلام حسینی گفت: خداوند دوستانی دارد که با چشم دل خدا را می بینند علی (ع) فرمود "من با چشم دل خدا را دیدم اولیای خدا اینها هستند بین آنها و خدا فاصله ای نیست انسانها یا بنده خدا یا بنده دنیا هستند.

 

وی عنوان کرد: دوستان خدا کسانی هستند که از دنیا طلبی بیزار هستند نه به داشتنش خوشحال و نه نسبت به از دست دادنش ناراحت است، مومن نمی ترسدبندگان خدا نه خوف دارند نه خطری تهدیدشان می کند انسان خداجو اسیر مادیات نیست کسی که پشتیبانی چون خدا دارد از هیچ خطری احساس ترس نمی کند اولیای خدا کسانی هستند که باور دارند تکیه گاهشان خداست مومن با تقوا ترس و خوف ندارد چون خدا را دارد اولیای خدا، دوستان خدا ترسی بر آنها نیست چون ایمان دارند و پرهیزگارند.

 

امام جمعه شهر یاسوج در خطبه های دوم نماز عبادی سیاسی این هفته ضمن توصیه مردم به رعایت تقوا گفت: تقوا انسان را در خطرات حفظ می کند تقوا یعنی فرد متکبر، حسود مردم آزار و مال مردم خور نباشد، اولیای خدا هرگز ایمان را فراموش نمی کنند.

 

وی به مناسبت های هفته پیش رو اشاره کرد و گفت: مسله اول شهادت آیت الله دکتر مفتح ریس دانشکده الهیات دانشگاه تهران بود که در دی ماه ۵۷ به وسیله مردم کور و عقب مانده یعنی گروه فرقان به شهادت رسید.ایشان مرد بزرگی بودند.

 

امام جمعه شهر یاسوج گفت: شهادت این مرد بزرگ زمینه جدیدی، شد امام راحل از شهادت این فرد موضوعی را آغاز کردند، البته بین حوزه و دانشگاه بود که دشمنان همیشه قصد داشتند بین این دو جدایی بیندازند اما شهادت این مرد بزرگ باعث شد روز شهادتش با عنوان روز وحدت حوزه و دانشگاه معرفی شود و چه اثرات خوبی برای کشور داشت که ان شاالله این دو قشر بتوانند کشور را سریع تر به نقطه مطلوب برسانند.

 

وی گفت: مردم در فرانسه به ستوج آمده اند، مکرون تلاش کرد ایران اسلامی را در اثر بد عهدی اروپا و آمریکا وعده دادند چماق را پیش کشیدند که ایران را تسلیم کنند، خوابی که هرگز تعبیر نمی شود ایران کشوری آزاد انقلابی و متدین است هرگز به آرزویشان نخواهند رسید.

 

وی گفت: این جنایتکاران در میان متهدین ایران آشوب ایجاد کردند و حتی آن را به داخل کشاندند عده ای فریب خورده و نافهم را به میدان و خیابان آوردند، امنیت کشور را هدف قرار دادند، کشتند تخریب کردند آتش زدند اما ملت ایران بیدار مسولان هوشیار و رهبر ما آگاه است که دست با دست هم دادند آشوب را خاموش کردند، آنها فکر کردند ایران به خواسته آنها تن نمی دهد.

 

حجت الاسلام حسینی عنوان کرد: ایران گام های بزرگی در زمینه علوم مختلف برداشته و هرگز زیربار اروپا و آمریکا نخواهد رفت.

 

****************

 

پاتاوه:

 

حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم چراغی ظهر امروز(22 آذر) در خطبه های نماز جمعه پاتاوه که در مصلای امام هادی (علیه السلام)اقامه شد، ضمن سفارش خود و نماز گزاران به رعایت تقوای الهی وخویشتن داری در برابر گناه و محرمات از لسان امام معصوم علیهم السلام گفت؛ "گناهان همچون مرکب های سرکش است که گناهکاران بر آن ها سوار می شوند و لجامشان گسیخته می گردد و آنان را در قعر دوزخ سرنگون می سازد، اما تقوا مرکبی است راهوار و آرام که صاحبانش بر آن سوار می شوندزمام آن ها را به دست می گیرند و تا قلب بهشت پیش می‌تازند."

 

خطیب جمعه در ادامه به ویژگی های دوران ظهور امام عصر( عج) اشاره و عنوان کرد:دوران ظهور با دوران آخر الزمان که در روایات هست فرق می کند، دوران ظهور یک مقطع خاص از دوران آخر الزمان است.

 

خطبه خوان جمعه شهر پاتاوه به استناد روایات ویژگی های آخرالزمان که(غالبآ به دوران غیبت) اشاره دارد را دوران بدون مدح و دوره ی بسیار بد برخلاف ظهوربرشمرد وتصریح کرد: بصورت کلی دوران ظهور امام زمان علیه السلام دوران گسترش فرهنگ وتمدن، پیشرفت، آرامش و آسایش، وفور نعمت و نزول باران های رحمت است. 

 

وی به نقل ویژگی های جزئی(دوران ظهور)در روایات "جلد52و53" علامه مجلسی در بحارالانواراشاره واظهار کرد: کافران ایمان می آورند، لا یبقی کافر الا آمن – بدکاران خوب میشوند، ولا صالح الا صالح – وضعیت حیوانات درنده اصلاح و درست، زمین تمام گیاهانش را خارج می کند تُخْرِجُ اَلْأَرْضُ نَبَاتَهَ آسمان برکاتش را فرو می ریزد و گنج های زمین برای امام زمان آشکار می شود.

 

وی افزود: در دوران ظهورمردگان شاد میشوند و آمدن امام زمان را به هم بشارت می دهند و هیچ کور و زمین گیر و بیماری در روی زمین وجود ندارد وَلا یَبْقی عَلی وَجْهِ الْأَرْضِ أَعْمی وَلا مُقْعَدٌ وَلا مُبْتَلیً إِلاَّ کَشَفَ اللَّهُ عَنْهُ بَلاءَهُ بِنا أَهْلِ الْبَیْتِ. خداوند شیعیان را عنایتی می کند که هیچ چیز روی زمین بر او مخفی نماند إنّ اللّه لیهب لشیعتنا کرامة لا یخفی علیهم شی‌ء فی الأرض .در سراسر زمین ندای ملکوتی لا إله إلا الله محمد رسول الله طنین اندازمی شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی منطقه پاتاوه در بخش دیگری از خطبه ها به وظایف روحانیون ودانشجویان در زمان حاضراشاره وعنوان کرد: طلبه و دانشجونقش مهمی را در جامعه ایفاء می کنند،طلبه باتبلیغ ورساندن دین و تثبیت وتعمیق باور های دینی و دانشجوبه فرموده بزرگان: دانشجوعامل «روشنگری اجتماعی" است و زمانی میتواند موفق باشد که بتواند آگاهی خود را در مسیر ارزشهای الهی بکار گیرد و خود را از اقشار دیگر و به ویژه روحانیون جدا نسازد. این دوقشر باید به کمک پیشرفت فرهنگی و اجتماعی واقتصادی جامعه بشتابند و با تبادل افکار و نظرات خود کشوری مقتدر بسازند.

 

****************

 

گچساران:

حجت الاسلام‌ سید امین الله حجازی، امام جمعه گچساران ظهر امروز در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به فرازی از فرمایشات رهبر معظم انقلاب در درس خارج فقه شان، گفت:رهبری فرمودند که همه مناصب و همه مسئولیت ها هم توان و هم تعهد و دریک کلمه تخصص و تقوا می خواهد؛ پس آقایانی که برای نمایندگی ثبت نام‌می کنند باید مدت ها با خودشان کلنجار رفته باشند که آیا می توانم این مسئولیت بزرگ را به شایستگی و در راه رضایت خداوند ادا کنم.

وی افزود:در قانون اساسی به صراحت آمده است که مملکت جمهوری اسلامی باید برمبنای مکتب جعفری مدیریت شود ،اما اهل سنت و سایر مذاهب حقوقشان نیز محفوظ است و غیر از دیگر مذاهب را قانون‌ هم لحاظ کرده و افرادی که شیعه هستند اگر رفتار و عملکردشان با فقه اسلامی و فقه شیعی مغایرت دارد حق ندارند وارد صحنه شوند و این منصب به نوعی غصبی است.

امام جمعه گچساران اظهار کرد:هرچند تعهد و توان در کنار تخصص و تقوا برای شخص نماینده مجلس ضروری است و یک نماینده باید مطیع محض امر ولایت باشد وکسانی که می خواهند پا به مجلس بگذارند باید رسما انقلابی باشند.

حجازی تصریح کرد:انقلابی یعنی نماینده ای که صف بندی بکند بین خودی و غیر خودی و نیز کسی که رسما و علنا پشت تریبون ازفتنه و فتنه گران اعلام برائت کند و اگر رسما اعلام برائت نکند و شورای نگهبان هم نباید چنین اشخاصی را تایید کنند.

خطیب جمعه گچساران گفت:آنچه این مملکت خسارت ها و خون دلها خورده است از فتنه گران دیده است و کسانی که در اقصی نقاط مختلف در گچساران و دیگر مناطق کشور از فتنه گران اعلام برایت نمی کنند که طبق نظر رهبری نباید نماینده شوند؛شعار نه و عمل لازم است در حالی که وضع بیکاری بدتر شد و در بحث بنزین گله می کنید و مشکلات را هم گردن رهبری می اندازید!!.

وی افزود:پس شماها چکاره اید پس تدبیر چی شد؟ درحالی که مردم را نامحرم فرض می کنید اما نفوذی ها می دانستند و برخی در سخنرانی هایشان می گویند چرا می گویید اغتشاشگر در حالی که شماها مردم را به این حال و روز انداختید و ما بین اعتراض و نفوذی ها فرق قایل هستیم.

امام جمعه گچساران اظهار کرد:دشمن از بی تدبیری مسئولین بهره برداری می کند و فتنه ها و توطئه می کند برخی مسئولین هم با لطایف و حیل سخن می گویند در حالی که رهبری در این زمینه بنزین‌چاره ای نداشتند و شما هم عرضه مبارزه با دشمن را ندارید در حالی که مردم به راهمیمایی آمدند و باز هم دشمنان را مایوس کردند.

حجازی تصریح کرد:برادران شورای نگهبان تمامش کنید؛ این چنین افرادی دیگر معلوم ، واضع و روشن هستند و انتظار داریم شورای نگهبان قرص و محکم و انقلابی عمل کند و معامله هم ممنوع ؛ مردم، والله موارد روشن است و والله اعضای محترم شورای نگهبان باید قیامت جواب بدهند.

خطیب جمعه گچساران گفت:قضایا خیلی روشن است و موضوع هم واضح است مردم حواسها را جمع کنند و به نیروهای انقلابی و دلسوز و مخالف فتنه گران رای بدهند.

وی افزود:عزیزان شورای نگهبان باید قیامت پاسخ گو باشند؛ حدود ۱۶هزار نفر ثبت نام کردند آنهای که راست می گویندکه متدین هستند و آنهای که راست می گویند که کید دشمن را می شناسند و دلشان برای مردم می سوزد و آنها که قصدشان خدایی است که اگر یکدل متحد شدند راست می گویند که اگر متحد می شدنن کلیدی که تمامی درها را قفل کرد نمی آمد و اگر راست می گویید واحد شوید وگرنه مردم عاقلند.

امام جمعه گچساران اظهار کرد:توصیه رهبری به همه در بحث نماز است که هدیه ای که خداوند به انسان عرضه کرده است نمازاست که همان وسیله معراج و نجات بشریت است.

حجازی تصریح کرد:درد زیاد است و هر مشکلی که پیش می آید گردن مقام معظم رهبری می اندازند و حداقل انتظار است که مجلس بعدی مثل این مجلس نشود.

خطیب جمعه گچساران گفت: برخی که تایید شدند بلاها برسر مردم آوردند و تلاش کنیم که رهبری بیش از این مظلوم نشوند،مردم ،مسئولین و شورای نگهبان منتظر قیامت خود باشند.

امام جمعه گچساران درادامه اظهار کرد:سید مظلوم شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه سید هستند و در سال ۵۸محضر امام راحل می آیند و حضرت امام نیز قرآنی به وی هدیه می دهند و توصیه می کنند که به این قرآن مردم را هدایت کن که افراد زیادی در نیجریه توسط ایشان شیعه شدند و شیخ زکزاکی هم به جرم دعوت مردم به راه سعادت چندین سال است در شکنجه است و۶ فرزندش را به شهادت رساندند.

حجازی تصریح کرد:یکی از پسرانش از مسلمین جهان استمداد طلبید که پدرم چندین ترکش در بدن دارندو به همراه مادرم مریض و گرفتارند و چندین سال در حبس هستند و الان هم مدتی درزندان عمومی به سر می برند و درخواست هایی برای رهایی از این وضعیت به مردم و ائمه جماعات و... داشتند.

 

امام جمعه گچساران اظهار کرد: ۲۷ آذر شهادت آیت الله مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه است که این روز بزرگ را گرامی می داریم و باید هم حوزه از درون دانشگاه اطلاع داشته باشد و هم دانشگاه از درون حوزه و دانشجو و طلاب با هم برادر باشند. 

 

****************

بهمئی:

حجت الاسلام افروغی ابتدا با توصیه نمازگزاران به تقوای الهی ، به ارزش و جایگاه لقمه و رزق حلال در زندگی مادی و معنوی انسان پرداخت.

 

وی با بیان اینکه خدا لذت،شفا و رزق را در حلال قرار داده است،افزود:در این شرایط خطرناک از بی بصیرتی و پرهیز از حرام باید به خدا پناه ببریم.

 

حجت الاسلام افروغی با بیان چند نکته انتخاباتی خاطرنشان کرد: حکومت و حاکمیت اسلامی بدون رای مردم معنا ندارد،رای مثل نماز جزو اسلام است.

 

امام جمعه شهر لیکک تصریح کرد:رای حق مردم است و بر ما تکلیف شده است که در مدیریت و حاکمیت اسلامی باید سهیم باشند.

 

وی گفت:امر به معروف در ذیل سایه حکومت اسلامی معنا می یابد و قابل اجراست؛خیلی از احکام الهی بدون حکومت بی معنا هستند و حکومت هم بدون رای مردم معنا ندارد.

 

حجت الاسلام افروغی با اشاره به تکلیف خطیر مردم در انتخابات،گفت:نکند به خاطر پول یا طایفه گرایی به کسی رای دهید،این حرام است.

 

وی گفت:مرد نباید در انتخاب نماینده و رفت و آمدهای نامزدها دچار هیجان و اشتباه در انتخاب شوند.

 

وی افزود:حکومت ایده آل بشر که ظهور حضرت ولی عصر است،لازمه آن حکومت اسلامی است و انتخابات نقش مهمی در این میان دارد.

 

خطیب نماز جمعه بهمئی در فرازی دیگر از خطبه های امروز،گفت:الان ده ماه از کانال مالی اینستکس گذشت،این موضوع همان تداوم اف ای تی اف است.

 

وی گفت:می خواستند با اف ای تی اف بر سر مردم کلافه بگذارند اما با درایت رهبری این اتفاق رخ نداد.

 

حجت الاسلام افروغی افزود:اگر اینستکس اجرا شود،یک کانال مالی که سهامدار آن فرانسه است،باید با وجود تمامی محدودیت ها،باید پول حاصل از فروش و صادرات ایران با این کانال مالی صرف خرید چند کالای خاص و محدود شود.

 

وی با بیان اینکه قوانین اینستکس یکطرفه است و هر لحظه اروپا بخواهد می تواند این کانال را قطع کند،گفت:چرا دولتمردان با بی تدبیری به مردم فشار وارد می کنند،با اینستکس عزت مردم هم از بین می رود.

 

امام جمعه شهر لیکک تصریح کرد:سالهاست که پیشرفت،صدور و تبلیغ ایران با حرف های پوچ و تو خالی دولتمردان کند و تعطیل شد.

 

وی گفت:توکل مردم به خدا و اعتماد به مقام معظم رهبری،ما را به سر منزل مطلوبی خواهد رساند.

****************

دهدشت:

حجت‌الاسلام سید نصیر حسینی امروز در خطبه‌های نماز جمعه دهدشت اظهار داشت: روز قیامت همه باید پاسخگوی اعمال باشند.

 

امام جمعه دهدشت با بیان اینکه پوشش نامناسب نگاه‌ها را آلوده می‌کند و به سمت شیطان هدایت می‌کند،گفت:حجب و حیا، عفت و پاکدامتی است که انسان را به خدا نزدیک می‌کند.

 

امام جمعه دهدشت تصریح کرد: فضای مجازی اخلاق و معنویت را زیر پا گذاشته ولنگاری و فتنه ایجاد می‌کند مرزهای اخلاق در این فضا شکسته و چه خانواده‌هایی از هم ‌پاشیده شده است.

 

حسینی اضافه کرد: پایبندی به ارزش‌های دینی نسخه شفابخش همه ما در دنیا و آخرت است.

 

وی خواستار نظارت بر بازار و کنترل قیمت اجتاس و کالا شد و افزود: مسئولان بر قیمت اجناس نظارت کنند هرکسی به دلخواه قیمت را افزایش ندهد.

 

حسینی گفت: عده‌ای دنبال بهانه هستند از آب گل آلود ماهی بگیرند خیلی بد است در شرایط بد کیسه بدوزیم این شرط انسانیت نیست باید انسان خار راه جامعه  مسلمان را بردارد نه خود خار راه شود.

 

حسینی گفت: ما با زمین‌خواری کوهخواری و تعرض به منابع ملی مخالفیم منابع متعلق به همه مردم است اگر کسی قصد تصرف داشت باید جلوگیری شود.

 

وی اضافه کرد: اما مسئولان باید فکری به حال این قصیه کنند کشاورزی که سالیان سال زمینی را کشت کرده حالا منابع ملی اعلام شود چاره‌اندیشی شود به طبقه محروم کشاورز و فقیر فشار وارد نشود.

 

خطیب نماز جمعه دهدشت سالروز شهادت آیت‌الله مفتح را یاداور شد و با بیان اینکه بالندگی علمی باعث پیشرفت در همه عرصه‌ها می‌شود، گفت: چنین جامعه‌ای استعمار و استکبار بر او حاکم نخواهدشد خودباختگی شکل نمی‌گیرد.ملت کشور حوزه و دانشگاه وقتی با هم باشند دشمن مایوس می‌شود. 

 

وی همچنین روز جهانی عاری از خشونت و افراطی‌گری را مورد اشاره قرار داد و افزود:مکتب اسلام و تشیع بهترین نسخه شفابخش این مسئله است.

 

حسینی به مسئله انتخابات و بایدها و نبایدهای انتخابات پرداخت و اظهار داشت: انتخابات پدیده مبارک مردم سالاری دینی است باید نکاتی در این مورد مورد توجه قرار گیرد.

 

وی گفت: نامزدهای انتخابات خود و برنامه‌ها را به مردم اعلام کند اما تخریب دیگران ناآرام کردن جامعه و ترویج زشتی‌ها است.

 

حسینی افزود: اگر کاندیداها جایی هم نقدی دارند منصفانه و خالص وارد کند مردم هم آزادانه با حفظ حریت و شناسایی فرد و برنامه فرد و توانمندی و دغدغه کاندیدا رای دهند.

 

وی اضافه کرد: گرچه کار نماینده نطارت است اما متاسفانه جابجا شده و در حوزه اجرا دخالت می‌کنند که نباید به جای قوه مجریه کار اجرایی انجام دهند.

 

وی تصریح کرد: وضعیت موجود مشکل‌ساز است گاهی وقت یکسری معامله‌گری‌ها در مجلس می‌شود و وظیفه نظارتی را از بین می‌برد و نمایندگان نظارت نمی‌کنند.

 

حسینی بیان داشت: مسیر را باید تغییر دهیم و این باید مطالبه مردم باشد نگذارید چیزهایی که در شان ملت ما نیست وارد میدان شود. 

 

امام جمعه دهدشت گفت: عزیزانی که می‌خواهند صحبت کنند منطقی منصفانه در توان و در ظرفیت حرف بزنند وعده تو خالی ندهند وعده‌ای که در توان و ظرفیت کشور هست ارائه دهند. 

 

وی ایجاد تنش، توهین و تخریب از ناحیه کاندیداها و طرفداران و لیدرهایشان را خلاف قانون و جرم دانست و افزود: نماینده‌ای که قرار است در مجلس قانون وضع و بر آن تظارت کند نباید با بی‌قانونی شروع کند.

 

امام جمعه دهدشت در بخش دیگری از سخنانش گفت: جامعه بین‌الملل و حقوق بشر نطاره‌گر ظلم و ستم به یک جامعه شیعی در نیجریه هستند شیخ زاکزاکی در نهایت مظلومیت است و جامعه بشری سکوت اختیار کرده است.

انتهای پیام/

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

صبح زاگرس