تازه های سایت

5. ارديبهشت 1400 - 14:44
قطعی چند روزه آب آشامیدنی در روستاهای باگ، گزدون و شترخون بخش پاتاوه شهرستان دنا گلایه هایی را به دنبال داشته است که دلایل آن را رئیس آب و فاضلاب شهرستان دنا توضیح داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سفیردنا؛ روستانشینان بخش سادات محمودی و بخش پاتاوه شهرستان دنا از قطعی چند روزه آب آشامیدنی در روستاهای خود ابراز گلایه کردندو اذعان دارند که هیچ مسیولی پاسخگوی انها نبوده و به مشکل آنها رسیدگی نمی کنند.

 

رئیس آب و فاضلاب شهرستان دنا در این خصوص گفت: پمپاژ آب برای روستاهای  به صورت نوبتی از ساعت ۷ صبج تا ۱۷ متعلق به روستای باگ، گزدون و شترخون بوده، و از ساعات ۱۷ الی ۷ صیح متعلق به حوزه سادات محمودی و روستاهای دوره و روایتی و بنستان خواهد بود.

 

خوشنود علت کمبود آب در روستاهای نامبرده را انشعابات غیر مجاز توصیف کرد و گفت: آبیاری سیفیجات و باغات با آب لوله کشی و انشعابات غیر مجاز باعث قطعی آب در روستاهای شترخون و اطراف ان شده است.

 

وی بیان کرد: در برنامه داریم با اکیپی به منظور شناسایی انشعابات غیر مجاز به مناطق روستایی رفته و مشکل را حل کنیم.

 

رییس آبفای دنا گفت: مخزن ۱۰۰ مترمکعبی احداث کرده ایم که به محض تامین اعتبار و بهره برداری پمپاژ آب برای روستاهای حوزه سادات محمودی ، روشتی، لما، بنستان و بخش پاتاوه روستاهای باگ، گزدون و شترخون حل خواهد شد.

 

خوشنود تاکید کرد: ۳۰ لیتر آب تولیدی در ثانیه جوابگوی ۳ هزار خانوار است، در روستاهای ذکر شده نیز باتوجه با تعداد خانوارها حدود ۵ برابر آب تولید می شود و کمبودی در تامین آب نیست ولی انشعابات غیرمجاز در روستاها باعث قطعی آب و نرسیدن به برخی خانوارها می شود.

انتهای پیام/

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

صبح زاگرس