تازه های سایت

20. شهريور 1400 - 17:19
مردم سی سخت اذعان دارند فردی که سوله آبمعدنی شهرداری را اجاره کرده است قصد تملک عراضی و استخراج بیش حد مجاز منابع آب شرب را دارد.

به گزارش سفیردنا؛ طبق گفته یکی از معتمدین سی سخت ماجرا از این قرار است که هفت سال پیش دستگاه های کارخانه آبمعدنی شهرداری سی سخت به مزایده گذاشته شد که فردی با شرکت در مزایده هفت سال پیش با ۷۰ میلیون برنده شد .

 

وی تجهیزات کارخانه را خریداری کرده و سوله آن را اجاره کرده و با همان دستگاه ها شروع به تولید کردند و دو الی سه سال ادامه دادند و سپس وام گرفته و دستگاه ها را مجهز کردند.

 

از طرفی زمین مربوط به امور عراضی جهادکشاورزی بوده که این قسمت از آن در اختیار شهرداری قرار گرفت که گویا در واقع به منظور ایجاد پارک جنگلی بوده ولی کارخانه در آن احداث شده است. ولی در خصوص صدور سند مالکیت از سوی شهرداری اقدام نشد.

 

فردی که در مزایده برنده شده بود وقتی متوجه شد این ملک سند ندارد اقدام به فعالیت جهت واگذاری به خود کرد که سپس سند آن را اخذ کند.

 

طبق اسناد، این واگذاری نیز در زمان شهردار آقای محمدحسینی و شورا به ریاست آقای جهانفکر صورت گرفته است.

 

مسئول ابمعدنی شهرداری باوجودی که مستاجر بوده و حق برداشت ۳ اینچ آب در شبانه روز دارد درخواست برداشت ۱۰ هزار متر کعب آب شرب داده که مورد اعتراض ساکنین منطقه و روستا های اطرف از قبیل، کوخدان و علی آباد، اقبال آباد، سرمور و دهنو واقع شده است.

 

معتمدین سی سخت به امور آب استان مراجعه کرده و اعتراض خود را در خصوص واگذاری احتمالی اعلام کرده اند.

 

این ماجرا نیز ۳ سال پیش در زمان استاندار سابق در مرحله واگذاری قرار گرفت که با اعتراض مردم سی سخت رو برو شد و مانع از آن شدند، که قرار شد شهرداری اقدام به گرفتن سند این ملک کند ولی متاسفانه پیگیری صورت نگرفت و سندی برای آن صادر نشد.

 

 

مشکل اصلی این اقدام بروز بحران کم آبی برای منطقه است در صورتی که این کارخانه با همه موضوعات می تواند یا ۳ اینج در شبانه روز فعالیت کند.

 

اکنون مردم سی سخت با جمع آوری امضا و نوشتن تومار مطالبه گری خود را در خصوص واگذاری بیش از حد آب شرب به این کارخانه و صدور سند مالکیت برای شخص مستاجر، اعلام داشته اند.

انتهای پیام/

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

صبح زاگرس