تازه های سایت

23. آبان 1400 - 14:28
فرمانده انتظامی استان از دستگیری باند مجرمان سایبری که با کمک رابط خود در یکی از شهرستان های استان های همجوار اقدام به کپی کارت های بانکی شهروندان می نمودند، خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سفیردنا به نقل از پلیس، سردار "کیقباد مصطفایی " در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: در پی شکایت چند نفر از شهروندان به پلیس فتا مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب بانکی آنها، رسیدگی به موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان قرار گرفت.

وی افزود: در راستای رسیدگی به موضوع کلاهبرداری تیم فنی از کارشناسان این پلیس تحقیقات خود را دراین زمینه آغاز کردند بطوريکه با بررسی‌های انجام شده مشخص گردید مبالغ برداشت شده از حساب شکات بصورت برداشت از طریق دستگاه خودپرداز و همچنین خرید از طریق دستگاه کارتخوان در یکی از مغازه های  شهر یاسوج صورت گرفته است.

این مقام انتظامی استان در ادامه اظهار داشت: طی تحقیقات تکمیلی و اقدامات پلیسی صورت گرفته مشخص گردید افراد کلاهبردار با کمک رابط خود واقع در یکی ازشهرستان‌های استان همجوار اقدام به کپی کارت‌های بانکی شهروندان در سراسر کشور می‌نمودند و از این طریق قصد رسیدن به اعمال مجرمانه خود را داشتند.

مصطفایی تصریح کرد: با بررسی ها و تلاش کارشناسان پلیس فتا هویت متهمان مشخص و با اقدامات صورت گرفته محل اختفای آنها مورد شناسایی قرار گرفت که در یک عملیات غافلگیرانه مجرمان سایبری که شامل یک تیم ۶ نفره بودند، دستگیر و ادله دیجیتال آنها جمع آور گردید.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: ماموران در بازرسی از مخفیگاه متهمان، 9 دستگاه گوشی تلفن همراه هوشمند، یک دستگاه اسکیمر، 410 کارت بانکی کپی شده، ارز دیجیتال و مقداری وجه نقد کشف و ضبط کردند.

این مقام انتظامی  استان به دارندگان کارت های بانکی هشدار داد: هنگام خرید از دستگاه‌های کارت خوان رمز کارت خود را در نهایت محرمانگی وارد کنند و از ارائه رمز آن به دیگران جدا خودد داری کنند و همیشه کارت جداگانه‌ای برای مایحتاج روزانه خود داشته باشند.

فرمانده انتظامی استان در پایان از شهروندان خواست: هشدار‌های پلیس فتا را جدی گرفته و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسان‌های موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش نمایند.

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

صبح زاگرس