تازه های سایت

23. آبان 1400 - 19:55
فرماندار دنا در خصوص آخرین وضعیت کارگاه خرید سیب صنعتی سی سخت گفت: خرید تضمینی سیب صنعتی کشاورزان به پایان رسیده است ولی خرید توافقی همچنان ادامه دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سفیردنا، فرماندار دنا در خصوص آخرین وضعیت کارگاه خرید سیب صنعتی سی سخت گفت: خرید تضمینی سیب صنعتی کشاورزان به پایان رسیده است ولی خرید توافقی همچنان ادامه دارد.

 

پناهی افزود: این کارگاه به منظور رفاه حال باغداران و جلوگیری از ضرور و زبان کشاورزان توسط دولت طی مصوبه سفیر اخیر ایشان و با واگذاری به سازمان تعاون روستایی دایر شد که برای اولین بار در استان ایجاد شده است.

وی افزود: تا تاریخ ۲۰ آبان ماه سال‌جاری این کارگاه در شهر سی سخت به نرخ ۱۴۶۰ تومان دایر بود که پس از آن باتوجه به درخواست کشاورزان به منظور حمایت از آنان خرید توافقی این نوع سیب به برخ ۱۲۵۰ تومان توسط اتحادیه صورت می گیرد.

 

فرماندار دنا با اشاره به اینکه تا کنون میزان ۳۴۳۴ کیلوگرم سیب صنعتی یا درجه ۳ از باغداران خریداری شده است گفت: باید پیگیری ها صورت گیرد تا سال آینده نیز این کارگاه خرید تضمینی به منظور حمایت از باغداران در استان و شهرستان دنا برپا شود.

گفتنی است سی سخت مرکز شهرستان دنا بزرگترین مرکز تولید سیب درختی در استان کهگیلویه وبویراحمد بوده که سالانه میزان قابل توجهی از این سیب ها را نوع صنعتی آن تشکیل می دهد و به دلیل نبود صنایع تبدیلی به ضایعات تبدیل می شود.

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

صبح زاگرس