تازه های سایت

24. آبان 1400 - 9:41
۶ مرکز فروش لبنیات در شهر یاسوج به دلیل وجود تخلفات و غیر استاندارد بودن محصولات پلمپ شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سفیردنا، رئیس اداره دامپزشکی شهرستان بویراحمد گفت: در حال حاضر در بازار ۲ نوع محصول لبنی با عنوان سنتی و پاستوریزه عرضه می‌شود که به علت تبلیغات غیر واقعی تعدادی از مصرف کنندگان به مصرف نوع سنتی آن تمایل پیدا کرده اند.

دکتر علی روئین تن افزود: ۶ مرکز عرضه لبنیاتی در عملیات گشت مشترک این اداره با بازرسان مرکز بهداشت شهید دامیده به دلیل بالا بردن بار میکروبی شیر توزیعی آن‌ها، پلمپ شدند.

وی با اشاره به وجود تقلب‌ها و همچنین عرضه غیربهداشتی شیر در برخی واحد‌های عرضه لبنیات سنتی شهر یاسوج، افزود: پایش‌های مستمر کارشناسان دامپزشکی به همراه مسئولان مرکز بهداشت با نمونه‌برداری دوره‌ای از مراکز عرضه شیر خام ادامه دارد.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان بویراحمد گفت: پس از انجام آزمایش در آزمایشگاه مرجع دامپزشکی استان، تخلفات واحد‌ها مشخص و نسبت به پلمپ آن‌ها اقدام می‌شود.

وی ضمن تاکید بر استمرار بازرسی‌های مشترک با دستگاه‌های اجرایی همکار از مراکز تهیه و توزیع فرآورده‌های خام دامی گفت: در بازرسی‌های مشترک دامپزشکی و مرکز بهداشت در هفته‌های گذشته هم ۹ مرکز دیگر به دلیل تخلفات بهداشتی و بالا بودن بار میکروبی شیر توزیعی پلمپ شدند.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان بویراحمد از مردم خواست از محصولات پاستوریزه لبنی استفاده کنند و در صورت مشاهده تخلفات بهداشتی موضوع را به سامانه ۱۵۱۲ ارتباط مردمی دامپزشکی و ۱۹۱ مرکز بهداشت گزارش دهند.

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

صبح زاگرس