تازه های سایت

20. ارديبهشت 1401 - 0:41
آنچه از شواهد امر پیداست شهرداری سی سخت نتوانسته است انتظارات مردم و شورای شهر را برآورده کند و طرح استیضاح کلید خورد.

به گزارش سفیردنا؛ شهروندان و مردم سی سخت طی تماس های مکرر با این پایگاه خبری از وضعیت کنونی شهر و کم کاری شهرداری اعلام نارضایتی می کنند.

 

هرچند شهردار سی سخت به عنوان یک شخصیت حقیقی فردی اخلاق مدار مومن و انقلابی و با پشتکار زیاد و روحیه جهادی است ولی مردم نتیجه کار را مشاهده می کنند.

 

در گفتگو با منابع آگاه و شواهد عینی روشن شد که از جمله مواردی که موجبات گلایه شهروندان از شهرداری سی سخت را پیش آورده می توان به موارد زیر اشاره کرد: 

 

 بلاتکلیفی قرارداد سال ۱۴۰۰ هشتاد و سه کارمند، نداشتن مسئول امور اداری،  وضعیت نابسامان پارک تپه قلات و سربندان، تعطیلی کشتارگاه، تعطیلی کارگاه شن و ماسه، بیش از ۱۴ ماه حقوق معوقه پرسنل، نداشتن تعامل لازم با مسئولان شهرستانی و استانی و شورای شهر، خیابان ها بی کیفیت و بدون آسفالت، عدم پیگیری کمیسیون ماده ۵ و صدور پروانه ها، عدم ساماندهی سگ های ولگرد در سطح شهر، رها سازی کنده کاری ها و خیایان های بی کیفیت، آسفالت نیمه کاره خیابان های شهر، حضور کم رنگ در جلسات شهرستانی و دیدار مردمی، گلایه مستاجران مغازه های شهرداری از شرایط سخت اعمال شده، پیاده روهای بی کیفیت و نبود برنامه مدون برای مبلمان شهری.

 

گفتنی است تغییر کاربری اراضی شهری که به یکباره از مسکونی به آموزشی یا درمانی یا فضای سبز تبدیل شده اند و دردسر جدی برای صاحبان آن به وجود آورده است از مهمترین گلایه های مردمی از شهرداری بوده که باید در کمیسیون ماده ۵ مطرح با حمایت شهردار به نفع شهروندان رای صادر شود.

 

بعداز گذشت ۸ماه از شروع به کار شورای اسلامی دوره ششم بعضی از اعضای شورای شهر سی سخت به این نتیجه رسیدند که شهردار شهر سی سخت تاکنون نتوانسته به پیشبرد اهداف شورا وشهروندان جامه ی عمل بپوشاند .

 

 

بر اساس آنچه عدم تحقق انتظارات شهروندان و راکد ماندن وضعیت کنونی شهر خوانده می شود، شورای شهر سی سخت خواهان استیضاح شهردار سی سخت شده اند.

 

بر اساس همین گزارش طی مکاتبه چهار روز پیش (به تاریخ ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱) تعدادی از اعضای شورای شهر با شهردار شهر سی سخت از وی خواسته شده است که با بررسی موارد مربوط به مکاتبات وامور مربوط به شهروندان و شهرداری در پیشبرد صحیح و اصولی و مصالح شهرداری ظرف مدت ۱۵ در جلسه رسمی شورا حضور یافته و پاسخگوی سوالات باشد.

 

 

باید منتظر ماند و دید آیا شهردار در جلسه پرسش وپاسخ می تواند اعتمادمجدد اعضای شورای شهر را به دست می آورد ویا با عدم اقناع اعضا،استیضاح وسرپرست جدید معرفی می شود؟

 

این پایگاه خبری که پیگیر مطالبات مردمی بوده حق هرگونه پاسخگویی شهرداری سی سخت در این خصوص را محفوظ می دارد.

 

انتهای پیام/

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

دیدگاه‌ها

رسانه های زرد همین بلا رو سر شهرهای دیگه آوردن اگر کسی آبادانی می خواهد امروز به فکر طرحهای بنیادی و تاثیرگذاری برای بیست سال دیگر خواهد بود نه اینکه ۸ماه با بدهی های سنگین رو از یک شهرداری ورشکسته انتظار داشته باشید. واقعیت جامعه ما این است که شهرداری با درآمدهای مردمی باید به چرخش دربیاید. اگر درآمد گردشگری را قانونمند و سهمی را به شهرداری اختصاص می دادند این وضعیت شهری دچار تحول می شد. همه باید کمک کنند نه فقط سروصدا
ان شاء الله هر چه خیر و مصلحت شهرمان هست پیش بیاید
صبح زاگرس