30. ارديبهشت 1401 - 22:45
نماز جمعه شهر سی سخت به امامت حجت‌الاسلام والمسلمین مصباح نژاد برگزار شد.

یه گزارش سفیردنا؛ خطبه‌های نماز سیاسی عبادی  جمعه این هفته شهر سی سخت به امامت حجت‌الاسلام مصباح نژاد امام جمعه  شهر سی‌سخت در محل مسجد جامع امام علی (ع) برگزار شد.

 

حجت الاسلام مصباح نژاد در خطبه اول ضمن دعوت مردم به تقوا و دوری از گناه به پرهیز از اسراف  اشاره کرد و گفت : پرهیز از اسراف از الگوی اسلامی است و با اصلاح الگوی مصرف ما می توانیم معیشت خود را تنظیم کنیم.

 

وی به منافق و چهره نفاق اشاره و عنوان کرد: قرآن کریم منافقین را خطر بزرگی برای جامعه اسلامی می‌داند قران کریم بسیاری از صفات بد را از ویژگی‌های منافقین می‌شمارد و برای آنان  می‌داند، منافقین می‌ترسند که سوره‌ای درباره آنها نازل شود و آنچه در درون دارند را آشکار سازد منافقین می‌گویند ما برای سرگرمی این کارها را می‌کنیم، منافقین دچار کفر و فسق شده‌اند خداوند می‌فرماید اگر منافقین توبه کنند از آنها می‌گذرد اما خدا از سران نفاق کسانی که برنامه‌ریزی می‌کنند از آنها نمی‌گذرد.

 

وی افزود: اگر از روی نادانی ‌کاری کنند خدا از آنها می‌گذرد، منافقین بجای امر به معروف امر به منکر می‌کنند، بر خلاف فطرت و دین کار می‌کنند منافقین از همان صدر اسلام هم پیامبر را آزار و اذیت می‌کردند، کسانی هستند که کارشان ترویج فسق و گناه است، ویژگی این قرن نفاق و دورویی است شعار دموکراسی می دهند اما بی‌گناهان را می‌کشند و ظلم و ستم روا می‌دارند.

 

امام جمعه سی‌سخت، در خطبه دوم به روز ملی جمعیت اشاره کرد وگفت: جمعیت مهمترین نیروی یک کشور است کثرت جمعیت از اقتدار هر کشوری است اگر جمعیت کم شود باعث از بین رفتن یک کشور می شود  الان خطر پیری جمعیت کشور ما را تهدید می‌کند اگر دولتها حمایت کنند و فرهنگ سازی شود ذهنیت‌های منفی در زمینه فرزند‌آوری از بین می‌رود مسأله فرزند آوری نهادینه و در جامعه به ارزش تبدیل شود و رشد و تحول را شاهد باشیم.

 

مصباح‌نژاد با اشاره به مشکلات کسبه  گفت: نبود اینترنت برای بعضی از کسبه مشکل درست کرده است که هر چه سریعتر این مشکل مرتفع شود چرا که زنان و مردانی هستند که درآمدشان به واسطه وجود همین اینترنت است.

 

وی با توجه به فرار رسیدن سالروز  سوم خرداد و فتح خرمشهر عنوان کرد: خرمشهر را خدا آزاد کرد الان ما خرمشهرها را در پیش داریم باید دانشمندان انقلابی وارد صحنه شوند و به اصلاحات بپردازند، همه جریان‌ها برنامه‌های اقتصادی رئیس جمهور را تایید می‌کنند دشمن می خواهد از این تغییرات سوءاستفاده کند دشمن امروز همان دشمن چهل سال پیش است، و این دشمن خیرخواه نخواهد بود باید مواظب تبلیغات دشمن باشیم و فریب دشمن را نخوریم.

 

امام جمعه سی سخت باتوجه به برگزاری همایش و مانور و رزمایش آموزش میدانی و محیطی را بسیار به موقع دانست و از برگزار کنندگان این رزمایش تقدیر و تشکر کرد، آموزش حفظ جان و بر خورد با حوادث را امری ضروری دانست، به نخبگان علمی و ورزشی و  نسبت به کسانی که در این شهر افتخار آفریدند حمایت نشده و مورد بی مهری قرار گرفته شده اندکه باید به این مسأله پرداخته شود./فارس

انتهای پیام/

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

صبح زاگرس