تازه های سایت

5. تير 1401 - 13:28
در حالی که دستور استمهال وام زلزله زدگان سی سخت به بانک های عامل ابلاغ شده است، برخی از بانک های از اجرای آن سر بازمی زنند.

به گزارش سفیردنا؛ بیش از یک سال پس از وقوع زلزله سی سخت دستور استمهال وام های زلزله‌زدگان به بانک های عامل ابلاغ شد و فرماندار وقت شهرستان دنا(پناهی) از توافق بانک های برای اجرای این ابلاغیه خبر داده بود.

 

 

اکنون که ۱۵ ماه از وقوع زلزله مخرب در سی سخت مرکز شهرستان دنا میگذرد، برخی از خانه های تخریب شده هنوز ساخته نشده است و با وجودی که دستور استمهال وام زلزله زدگان سی سخت به بانک های عامل ابلاغ شده است، برخی از بانک های از اجرای آن سر بازمی زنند.

 

 

شفایی یکی از شهروندان زلزله زده سی سخت در این خصوص گفت: پس مراجعات زیاد به بانک" مهر ایران" جهت استمهال وام خود مشخص شده که این بانک نامه کسر از حقوق برا ضامن ها به ادارات ارسال کرده است که این موضوع خلاف قانون ابلاغ شده به بانک ها است.

 

 

این شهروند افزود: مسئولان بانک مهر ایران اذعان دارند که "چون وام ها ۴ درصدی است شامل قانون استمهال نمی شوند"، در صورتی که سایر بانک ها نظیر این وام ها با سود ۴ درصد به زلزله زدگان ارائه داده اند و از قانون استمهال پیروی می‌کنند ولی بانک مذکور نامه کسر از حقوق ارسال کرده است!

 

 

فرماندار شهرستان دنا در این خصوص گفت: برای اجرای مصوبه استمهال تنها 3 بانک کشاورزی، رفاه و مسکن با ما همکاری می کنند.

 

 

درخشان زاده با بیان اینکه به دلیل عدم همکاری سایر بانک ها مجبور به اقدامات قضایی هستیم، گفت: شکوائیه ای بر عیله بانک هایی که در خصوص مصوبه استمهال اقدام نداشته اند، تنظیم خواهیم کرد.

 

 

وی افزود: مراجعات زیادی توسط مردم به فرمانداری صورت می گیرد و مردم خواهان تعیین و تکلیف این موضوع هستند اما عدم همکاری بانک ها سبب نگرانی مردم شده است.

 

 

این مسئول با بیان اینکه مصوبه استمهال در شورای تامین دنبال شده است و بانک ها باید در این خصوص اقدام کنند، ادامه داد: از طریق برگزاری جلسه ای شکوائیه ای بر علیه کوتاهی بانک ها در خصوص موضوع استمهال خواهیم داشت.

 

انتهای پیام/

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

صبح زاگرس