تازه های سایت

13. دى 1401 - 11:23
فرمانده پیشین قرارگاه قدس سپاه گفت:
شهید سلیمانی مالک اشتر رهبر و ناجی محور مقاومت بود
نویسنده: 
حسین دوستانی
سردار مارانی فرمانده پیشین قرارگاه قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به سفیردنا گفت: شهید سلیمانی در دفاع مقدس و محور مقاومت به عنوان مالک اشتر زمان برای رهبر انقلاب بود.

فرمانده پیشین قرارگاه قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در خصوص ابعاد مبارزاتی و شخصیتی سردار سلیمانی به سفــــــــیردنا گفت: شهید سلیمانی مثل مالک اشتر برای رهبر بود در دفاع مقدس و محور مقاومت به عنوان مالک اشتر زمان حضور بی بدیل و پررنگی داشت.

 

سردار مارانی افزود: شهید سلیمانی دو برهه از تاریخ کشور را با تلاش و همت پشت سر گذاشت یا به تعبیری در دو پیروزی مهم که در چهل ساله بعد از انقلاب رخ داد یکی دفاع مقدس و دیگری جنگ نیابتی آمریکا و دشمنان اسلام به راه انداختد، شهید سلیمانی نفش بسیار مهم و بسزایی داشت.

 

 

فرمانده قرارگاه مدینه گفت: در دفاع مقدس یکی از فرماندهان موفق جبهه و جنگ بود، در عملیات های مهم و بزرگ با شخصیتی که داشت توانست مأموریت های مهمی که به او واگذار می‌شد با شجاعت و رشادت آن را به سرانجام برساند.

 

سردار مارانی بیان کرد: در کربلای ۵ ، والفجر۸، بیت‌المقدس، رمضان، خیبر و همه دوران هشت ساله دفاع مقدس که این شهید عزیز به عنوان فرمانده بود به عنوان محور عمل می کرد، کربلای ۵ از عملیات های مهم ما بود و محوری که به لشکر ثارالله واگذار شده بود از مهمترین محورها بود که توانست به خوبی در آن موفق شود.

 

وی با اشاره به اینکه دلیری و شجاعت و پشتکار حاج قاسم مثال زدنی بود، گفت: شهید سلیمانی در کنار سایر بزرگواران و فرماندهان مثل شهید زین الدین، شهید باکری، شهید همت، شهید خرازی حماسه های بزرگ را رقم زدند.

 

این فرمانده جبهه و جنگ با بیان اینکه شهید سلیمانی رفاقت و همکاری با سایر فرماندهان در دفاع مقدس را سرلوحه کار خود قرار داده بود، گفت: این موضوع برای ما درس بزرگی بود، وحدت و انسجام خاصی بین فرماندهان وجود داشت و حاج قاسم ابتکار عمل خوبی را در صحنه ها داشت و همه فرماندهان به حاج قاسم علاقه‌مند بودند.

 

همرزم شهید سلیامانی افزود: پیروزی بزرگ دیگری که در دو سه دهه اخیر اتفاق افتاد محور مقاومت و جنگ و جنگ نیابتی بود که علیه ایران و کشورهای اسلامی رخ داده بود، که به تعبیر دشمنان جنگ صلیبی را می خواستند بر علیه مسلمانان به راه بیاندازند، و حاج قاسم توانست این محور را به خوبی مدیریت کند و نقش حاج قاسم در محور مقاومت نقش بی نظیری بود.

 

سردار مارانی گفت: زمانی که در محور مقاومت حضور داشت دوستان و همکاران به او اشاره می‌کردند که به خط مقدم نرود که خدای نکرده برای او اتفاقی نیفتد، اما حاج قاسم همیشه میگفت من اینجا شهید نمی شوم و امیدوارم به دست داعش که عنوان اسلام را به خود داده اند شهید نشوم چون بعدها می گویند مسلمانان همدیگر را کشتند، در بحث محور مقاومت کاری که حاج قاسم انجام داد کار بی نظیری بود.

 

فرمانده پیشین قرارگاه قدس سپاه پاسداران افزود: هنر حاج قاسم این بود که در زمان داعش ۸۰ درصد سوریه تحت تسلت داعش درآمد و دیدید خیلی از مسئولین سوری به دنبال فرار بودند اما حاج قاسم رفتند و کشور را حفظ و داعش را شکست دادند.

 

فرمانده قرارگاه مدینه نیروی زمینی سپاه پاسداران خاطر نشان کرد: شهید سلیمانی محور شد و نه تنها جنگ نیابتی را از آمریکایی ها برد بلکه یک ارتش در محور مقاومت تشکیل داد و فقط این کار ها از یک شخصیت بزرگ بر می آید.

 

وی با بیان اینکه شهید سلیمانی شخصیتی برای انجام کار های بزرگ بودند و در دفاع مقدس در سخت ترین عملیاتها در نوک پیکان مبارزه می ایستاد، گفت: آوی برای رهبر انقلاب مثل مالک اشتر برای امیرالمؤمنین(ع) بود و دیدیم که مقام معظم رهبری در مراسم نماز بر پیکر ایشان با صدای بلند سوگواری می‌کرد.

 

سردار مارانی ادامه داد: حاج قاسم در جبهه های دفاع مقدس فرهنگش این بود خود همیشه در نوک پیکان حمله قرار می گرفتند، وی سال ها پیش باید در دفاع مقدس شهید می شدند اما تقدیر آن بود که در عراق سالهای پس از دفاع مقدس و بعد از شکست داعش به درجه رفع شهادت نائل شوند. که شقی ترین دشمنان اسلام او را شهید کردند و به فضل خدا از آنها انتقام گرفته خواهد شد.

انتهای پیام/

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

صبح زاگرس