تازه های سایت

12. دى 1401 - 22:38
نویسنده کتاب تاریخ شفاهی ایران در گفتگو با سفیردنا؛
هیمنه پوشالی آمریکا را در عین الاسد شکستیم
نویسنده: 
حسین دوستانی
عبدالوهاب فراتی گفت: درموشک باران عین الاسد، ضمن حفظ اقتدار، هیمنه پوشالی آمریکا در جهان را در هم شکستیم.

عبدالوهاب فراتی نویسنده کتاب تاریخ شفاهی ایران در گفت و گو با سفــیردنـا  در خصوص حمله به عین الاسدگفت: یکی از پایگاه های مهم آمریکا در منطقه پایگاه نظامی عین الاسد بود که از اهمیت بالایی برای آنها برخوردار بود. 

 

 نویسنده کتاب تاریخ شفاهی ایران با تاکید بر اینکه حمله به عین الاسد تنها در حکم همان سیلی بود که رهبری به آن اشاره کرده گفت: موضوع انتقام شهادت سردار سلیمانی دو مقوله را دنبال می کند، یکی این که از لحاظ حقوقی پیگیری می شود و اقداماتی صورت می گیرد و لیستی از افرادی تهیه شده است که به صورت مستقیم و غیرمستقیم در شهادت سردار سلیمانی نقش داشتند.

 

وی با تاکید بر اینکه آمریکا باوجود تهدید جرات پاسخگویی مجدد را نداشت، به دیگر موضوع عنوان شده در خصوص انتقام شهادت‌ سردار سلیمانی اشاره کرد و گفت: بارها بیان شده است که انتقام سخت را خواهیم گرفت، امریکا از این تهدید به شدت ترسیده است و آن را عنوان می کند، به گونه ای که در اخبار خود اعلام می‌کنند یکی از شروط مذاکرات احیای برجام برداشتن این تهدید است، یعنی مشخص می‌شود که هم آن‌ها این تهدید را جدی و اجرا شدنی در نظر گرفته اند و هم اینکه جمهوری اسلامی ایران برای افراد بلند پایه خود این اقدامات را در نظر می گیرد. 

 

این پژوهشگر و مدرس دانشگاه با اشاره به اینکه تاکنون هیچ گونه عقب‌نشینی در خصوص این انتقام از سوی ایران صورت نگرفته است گفت: مهمترین انتقامی که در خصوص شهادت سردار سلیمانی گرفته شد در میدان عمل بوده است، بدین مفهوم که نیروهایی که سردار سلیمانی در منطقه و جبهه مقاومت پرورش داده است و خار چشم دشمنان شده‌اند، باقیمانده آرزوهای داعش را از بین برده است و هرکجا داعش اظهار وجود کرده است را به شدت سرکوب کرده‌اند.

 

فراتی بیان کرد: نیروی که سردار سلیمانی را تربیت کرده است بدون وجود او هم می تواند راه و مکتب نهادینه شده را ادامه دهد، موشک باران عین الاسد حرکت انتقام جویانانه ای بود که نشان از قدرت پاسخگویی ایران و ترس آمریکا در پاسخ مجدد به این حمله بود.

 

وی در پاسخ به این سوال که چرا موشک باران عین الاسد اتفاقی بی نظیر بود گفت: حمله به پایگاه‌های نظامی آمریکا در عین الاسد اولین حمله نظامی مستقیم به مواضع آمریکا از سوی کشوری دیگر پس از جنگ جهانی بود که توسط ایران صورت گرفت و بیانگر جمله تاریخی امام راحل مبنی بر اینکه "آمریکایی ها هیچ غلطی نمیتواند بکند" بود.

 

نویسنده کتاب تاریخ شفاهی انقلاب با بیان اینکه این حرکت اقتدار و هیمنه پوشالی آمریکا در جهان را در هم شکست گفت: این حمله نشان داد که آمریکا ضربه پذیر و شکننده و رو به اضمحلال است، ایران به کل جهان این شجاعت و جسارت را نشان داد که آمریکا هیمنه ای پوشالی دارد و می توان آنها ضربه زد و آنها باید از کل منطقه خارج شوند.

انتهای پیام/

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

صبح زاگرس