تازه های سایت

3. مرداد 1402 - 13:14
فرمانده سپاه شهرستان دنا در گفتگو با سفیردنا؛
مغناطیس حسینی عامل وحدت اقوام و مذاهب مختلف دنیا است
نویسنده: 
حسین دوستانی
سرهنگ عرفانی گفت: با شروع ماه محرم شاهد شکل‌گیری دسته‌های عزا و رونق فرهنگ حسینی در سراسر جهان هستیم به نحوی می‌توان گفت مغناطیس حسینی عامل وحدت اقوام و مذاهب مختلف دنیا شده است.

به گزارش سفـــیردنـــا؛ در خصوص نقش وحدت‌بخش محرم در اقوام و مذاهب سراسر ایران گفت: قیام عاشورا و حرکت تاریخی امام حسین (ع) در تاریخ بشریت به ثبت رسیده است و تمام آزادگان جهان این ایام را به سوگواری می‌پردازند، به‌گونه‌ای که سال‌به‌سال بر حلاوت آن افزوده می‌شود.

 

سرهنگ عرفانی مقام بابیان اینکه عزای حسینی در امتداد تاریخ جریان دارد، ابراز کرد: سیدالشهدا (ع) نوری است که شعله‌های آن در سراسر هستی و در امتداد تاریخ پخش‌شده است همان‌طور که عاشورا یک واقعه تاریخی بود عزاداری این واقعه نیز عزاداری تاریخی است که با هیچ عزاداری قابل‌مقایسه نیست.

 

وی همچنین از اربعین حسینی به‌عنوان محور وحدت‌بخش اقوام و مذاهب و حتی ملت‌ها یاد کرد و گفت: راهپیمایی اربعین در جهت وحدت‌بخشی جهان اسلام، ضمن آنکه می‌تواند بستری برای بهره‌برداری آگاهان و اندیشمندان اسلامی باشد، دشمنان وحدت اسلامی را وحشت‌زده می‌کند؛ از همین روست که دشمنان می‌کوشند با بایکوت خبری این حادثه بزرگ یا بی‌اهمیت جلوه دادن و نیز به انحراف کشاندن آن، از تأثیر آن بر قلوب و روان انسان‌ها بکاهند.

 

فرمانده سپاه شهرستان دنا با تأکید بر اینکه باید دهه اول محرم را دهه وحدت امت اسلامی نام‌گذاری کرد، افزود: با شروع ماه محرم شاهد شکل‌گیری دسته‌های عزا و رونق فرهنگ حسینی در سراسر جهان هستیم، از هند و مراکش و بنگلادش گرفته تا کشورهای غربی و اروپایی و حتی امریکا به نحوی می‌توان گفت مغناطیس حسینی وحدت‌بخش اقوام و مذاهب مختلف دنیا شده است.

 

عرفانی مقام با اشاره به جایگاه ویژه محرم و عاشورا در سایر کشورها گفت: نه‌تنها بین مسلمانان، بلکه در جوامع غیرمسلمان نیز عاشورا از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است چراکه عاشورا درس آزادگی برای مردم جهان دارد و هرکس با محورت قیام امام حسین آشنایی داشته باشد برای محرم و ایام عاشور احترام ویژه‌ای قائل است.

انتهای خبر/

 

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

صبح زاگرس