تازه های سایت

24. دى 1392 - 2:31
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان دنا از امدادرسانی به بیش از 230 نفر در برف و کولاک طی دو هفته اخیر در سطح شهرستان دنا خبر داد.

به گزارش سفیر دنا مسعود وکیلی رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان دنا با اشاره به پوشش امدادی 235 نفر در برف و کولاک در سطح شهرستان گفت: بارش برف در چند روز گذشته چند هزار نفر ازمردم را تحت تاثیر قرار داد که از این میان 230 نفر از آنها از سوی امدادگران جمعیت هلال احمر تحت امدادرسای به موقع قرار گرفتند.

وکیلی به حجم سنگین و کم سابقه بارش برف در سالیان اخیر اشاره کرد و اظهار داشت: از ابتدای شروع بارش برف 3 تیم امداد نجات، 2 تیم رهاسازی و یک تیم کوهستان در دو کمپ مستقر در شهرستان آماده ارائه خدمات بودند.

وی از امداد رسانی به 97 خودروی گرفتار در برف و انجام عملیات رها سازی این خودرو ها اشاره کرد و گفت در حین عملیاتهای مختلف و با حضور در منطقه با شناسایی خانوارهای آسیب دیده از بارش برف به 150 خانوار نیازمند امکانات گرمایشی و سایر اقلام امدادی و به 10 ساختمان آسیب دیده از برف چادرهای امدادی تحویل داده شد.

انتقال مادر باردار از میان برف و کولاک

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان به انتقال مادر بارداری از میان برف و کولاک به مراکز درمانی اشاره و خاطر نشان کرد: طی این عملیات مشترک با اداره راه و شهرسازی که چندین ساعت به طول انجامید توانستیم با همکاری هلال احمر استان مادر و فرزندی را از روستای کهله حمام بخش سادات محمودی از مرگ حتمی نجات دهیم.

مسعود وکیلی ازتقسیم بیش از یک تن برنج ، 200 کیلو حبوبات، 200 کیلو قند و شکر، 500 قوطی کنسرو اشاره کرد و بیان داشت طی یکی دو هفته اخیر بارندگی بالغ بر 20میلیارد ریال به افراد آسیب دیده ارائه خدمت کرده ایم.

وکیلی تصریح کرد مهمترین فعالیت جمعیت هلال احمر خدمت رسانی به همشهریان در مواقع بحرانی می باشد که به حمد الله توانستیم طی دو هفته اخیر به نحو مطلوبی این امر را محقق کنیم.

انتهای مصاحبه: مهران کرمی

، 

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

صبح زاگرس