تازه های سایت

پربازدیدها

19. بهمن 1393 - 23:22
خنده صبح
نویسنده: 
شاهین کاظمی منصور آباد
اگردر فلسفه بهمن 1357 دقيق شويم ، مفاهيم كلمات ، ما را به معاني عميقي راهنمايي مي كند . درياي بيكران معرفتي واقعي ، عشقي ناب و حقيقي و زيستني پر از رضايت

اگرچه سرزمين ديرينه سال ايران در ادوار گذشته تاريخي ، مهد درخشان ترين تمدنهاي بشري و متعالي ترين تفكر انساني بوده و اين پيشينه تابناك همواره موجب فخر و سر افرازي بوده است .اما ادواری که تاراج و ستمهايي براين مرز وبوم رفته است دريغ و حسرت ناشي از نوستالژي هر ايراني پاك نهادي را به دنبال داشته است .

 

اما در قرن معاصر به يمن قيام بت شكن و ظلم ستيز قائد عظيم الشأن انقلاب و موج توفنده ملتي سترگ تاراج 200 ساله اقتصادي و فرهنگي از اين مرزو بوم رخت بر بست و بهمنش در سال 57 چون بهمني سهمگين بر پيكر ظلمي سخت و سخيف به نام طاغوت فرود و آمد واينك انقلابش به جهان صادر .

 

اگردر فلسفه بهمن 1357 دقيق شويم ، مفاهيم كلمات ، ما را به معاني عميقي راهنمايي مي كند . درياي بيكران معرفتي واقعي ، عشقي ناب و حقيقي و زيستني پر از رضايت ...

 

عشق خدا و بندگي محض او ،آزادگي مي آورد و در آزادگي شعور و انديشه است كه مي توان خود را و ديگران را بهتر يافت و شناخت .تو در سيه بازار رنگ و لعاب آن روز ، دين محمد ( ص ) را مي بيني كه در چنگال طاغوت ، سخت اسير تلبيس شده و مي بيني مردمي را نه زبده در ايمان و نه باقي در پيمان ! كه مي خواهند رنجهاي پنجاه ساله و خون پاك شهيدان رفته را يكجا به فريب طاغوت بفروشند .

 

 

عن قريب است كه تمامي دين ،سهل از بين برود و خميني كبير را مي بيني كه براي اصلاح و آگاه سازي ، چاره اي جز قيام ندارد .در اين شرايط ، انقلاب با سه رمز ((كلمه توحيد )) ،((توحيد كلمه )) و ((رهبري ديني )) پيروز شد و معادلات ذهني بسياري از تحليلگران را در هم ريخت و به آنها فهماند كه با اين سه رمز مي توان حكومت ضد مردمي تا دندان مسلحي را ساقط كرد و"حكومتي ديني " بر پاي داشت و "استقلال" و " آزادي "را با نظام " جمهوري اسلامي "پاسداري كرد .

 

از اين روي ، بيائيد زنيم خنده جانانه بدين صبح / كه خنديدن ما بر رخ او خنده به دنياست / كه زيبا و فرح بخش ومصفاست / بدان چشم ، كه جوياي حقيقت شده و روشن شد و بيناست .

 

كارشناس ارشد حقوق عمومي

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

صبح زاگرس