تازه های سایت

19. بهمن 1393 - 23:22
خنده صبح
نویسنده: 
شاهین کاظمی منصور آباد
اگردر فلسفه بهمن 1357 دقيق شويم ، مفاهيم كلمات ، ما را به معاني عميقي راهنمايي مي كند . درياي بيكران معرفتي واقعي ، عشقي ناب و حقيقي و زيستني پر از رضايت

اگرچه سرزمين ديرينه سال ايران در ادوار گذشته تاريخي ، مهد درخشان ترين تمدنهاي بشري و متعالي ترين تفكر انساني بوده و اين پيشينه تابناك همواره موجب فخر و سر افرازي بوده است .اما ادواری که تاراج و ستمهايي براين مرز وبوم رفته است دريغ و حسرت ناشي از نوستالژي هر ايراني پاك نهادي را به دنبال داشته است .

 

اما در قرن معاصر به يمن قيام بت شكن و ظلم ستيز قائد عظيم الشأن انقلاب و موج توفنده ملتي سترگ تاراج 200 ساله اقتصادي و فرهنگي از اين مرزو بوم رخت بر بست و بهمنش در سال 57 چون بهمني سهمگين بر پيكر ظلمي سخت و سخيف به نام طاغوت فرود و آمد واينك انقلابش به جهان صادر .

 

اگردر فلسفه بهمن 1357 دقيق شويم ، مفاهيم كلمات ، ما را به معاني عميقي راهنمايي مي كند . درياي بيكران معرفتي واقعي ، عشقي ناب و حقيقي و زيستني پر از رضايت ...

 

عشق خدا و بندگي محض او ،آزادگي مي آورد و در آزادگي شعور و انديشه است كه مي توان خود را و ديگران را بهتر يافت و شناخت .تو در سيه بازار رنگ و لعاب آن روز ، دين محمد ( ص ) را مي بيني كه در چنگال طاغوت ، سخت اسير تلبيس شده و مي بيني مردمي را نه زبده در ايمان و نه باقي در پيمان ! كه مي خواهند رنجهاي پنجاه ساله و خون پاك شهيدان رفته را يكجا به فريب طاغوت بفروشند .

 

 

عن قريب است كه تمامي دين ،سهل از بين برود و خميني كبير را مي بيني كه براي اصلاح و آگاه سازي ، چاره اي جز قيام ندارد .در اين شرايط ، انقلاب با سه رمز ((كلمه توحيد )) ،((توحيد كلمه )) و ((رهبري ديني )) پيروز شد و معادلات ذهني بسياري از تحليلگران را در هم ريخت و به آنها فهماند كه با اين سه رمز مي توان حكومت ضد مردمي تا دندان مسلحي را ساقط كرد و"حكومتي ديني " بر پاي داشت و "استقلال" و " آزادي "را با نظام " جمهوري اسلامي "پاسداري كرد .

 

از اين روي ، بيائيد زنيم خنده جانانه بدين صبح / كه خنديدن ما بر رخ او خنده به دنياست / كه زيبا و فرح بخش ومصفاست / بدان چشم ، كه جوياي حقيقت شده و روشن شد و بيناست .

 

كارشناس ارشد حقوق عمومي

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

صبح زاگرس
دوره آموزش مجازی شهید آوینی