تازه های سایت

26. مرداد 1395 - 10:43
مديران سنجاقي به بهشت نمي روند
نویسنده: 
یزدان صیادی

مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های مخاطبین سفیر دنا است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. می توانید با ارسال یادداشت خود، این مطلب را تأیید یا نقد کنید.

 

یزدان صیادی در پاسخ به مطلبی تحت عنوان مسیر بهشت مسئولان از محل خدمت آنان میگذرد که در سفیر دنا منتشر شد (کلیک کنید) نوشت:

دوست خوبم حضرت حجت الاسلام مصباح نژاد سلام وعرض ادب سخنان آن بزرگواردر باب مسير بهشت مسوولان از ميز كارشان مي گذرد مرا به ياد فيلم دوران جوانی ام به نام جيب برها به بهشت نمي روند به كارگرداني ابوالحسن داوودي انداخت (دلشاد دستفروش دوره‌ گردی است که به خاطر مشکلات مالی و اجاره‌خانه عقب افتاده‌اش ناچار می‌شود راه‌های جدیدی را برای بدست آوردن پول بیازماید. اما همه راه‌ها به روی او بسته می‌ماند. تنها، راهی غیرمعمول او را وسوسه می‌کند. سرانجام او در برابر بزرگترین و غیرمعمول‌ترین واقعه زندگی‌اش قرار می‌گیرد. واقعه‌ای مرگبار که ظاهراً تنها عشق توان مقابله با آن را دارد( .گاها در زندگي سخناني را مطرح مي كنيم كه يا خود به آن اعتقاد نداريم ويا غافل از عمل به آن هستيم .

 

دراين زمينه كه كار فرهنگي ويژه يك دستگاه خاص نيست بلكه عام، هم عقيده با شما هستم چرا كه به عنوان مثال اگر يك معلم پرورشي يا معلم قرآن در طول يك سال تحصيلي در زمينه اخلاق ايراد صحبت كند ودر پايان سال تحصيلي يك معلم رياضي يا شيمي يك جلسه خلاف آن مورد صحبت كند تاثيرپذيري از معلم دوم به مراتب بيشتر خواهد بود. دليل قوي آن هم اين است كه دانش آموزان در طول سال از معلم اول سخن شنيده اند وعمل كم ديده اند و يا اصلا نديده اند .فلذا سخنان معلم دوم را صادق دانسته و خود را ملزم عمل به آن مي دانند .

 

اما در مورد اينكه مسير بهشت مسولان از محل خدمت آنان ميگذرد جاي بسي تامل دارد كه صحبت بسيط در مورد آن در حوصله ومجال اين مقال نمي گنجد اما به اضطرار چند جمله اي را جهت آگاهي بيشتر آن عالم بزرگوار در صورت بي اطلاعي عرض مي نمايم .

 

حضرت آقا بي اطلاع هستم كه مطلعيد يا بي اطلاع كه آسيبهاي اجتماعي درتمام زمينه ها چه بر سر جامعه خصوصا قشر جوان آورده است تا جايي كه متاسفانه آمار آخرين راه فرار از اين بن بستها يعني (خودكشي ) روز به روز افزايش پيدا مي كند . بي اطلاع هستم كه مطلعيد يا بي اطلاع قبح طلاق شكسته شده است . بي اطلاع هستم كه مطلعيد يا بي اطلاع كه انتقال سن اعتياد ازسالمندي دوران كودكي من و شما حالا به زير ده سال رسيده است .بي اطلاع هستم كه مطلعيد يا بي اطلاع اميد به زندگي در بين اين قشر به پايين ترين سطح خود رسيده است . بي اطلاع هستم كه مطلعيد يا بي اطلاع انتصاب اكثر مديران بر اساس اصل شايسته سالاري نيست. بي اطلاع هستم كه مطلعيد يا بي اطلاع مديران سنجاقي در راستاي اهداف خواص كار خواهند كرد نه منافع عوام پس انتظار داريد كه اينها مسير بهشت را براي خود هموار كنند ؟خير بي شك بدان كه برعكس راه عكس را انتخاب كرده اند ولا غير .اينها كه با واسطه و با سنجاق به استين فلان نماينده و مسؤل دست بالا مدير مي شوند هم آنانی اند كه هرگز به بهشت نمي روند. بي اطلاع هستم كه مطلعيد يا بي اطلاع

 

واگر به شهرستان كوچكي كه در آن زندگي وبه قولي خدمت مي كنيد نگاه كنيد بيشتر متوجه خواهيد شد . هان اي رفيق شفيق موعظه چند دقيقه اي در زمان مشخص آن هم براي يك جمع هميشه مشخص در مكاني ثابت نتيجه اي را در بر نخواهد داشت چرا كه معتقدم دو صد گفته چون نيم كردار نيست .اين كار همتي مي خواهد و عشقي بسيجي وار همچون شهيد گرانقدر معلم دلسوز رجايي بزرگ .وخوب ميدانيم به قول افلاطون بزرگ كه جامعه ايي كه در آن پزشك از همه بيشتر محترم باشد مردم آن جامعه بيمارند .جامعه ايي كه در آن نظاميها از همه محترم ترند مردم آن جامعه وحشي ترند .وجامعه ايي كه در آن معلم از همه ارزشمندترباشد مردمش با فرهنگ باشند .

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

دیدگاه‌ها

احسنت
بله اقای صیادی، مدیرانی که بر اساس سیاسی بازی و جهت گیری انتخاباتی منتصب میشن و بر همین اساس هم برکنار میشن هیچ وقت نمیتونن برای جامعه مفید باشن و اصلاً تو فکر بهشت یا جهنم رفتن هم نیستن. اقای صیادی حرفهای درستی رو مطرح کرده اید، اما ایا خود شما در این باره کاری هم کرده ای. در ضمن اینکه ادمایی که میان تو نماز جمعه همیشه ثابت هستند و شما با کنایه این موضوع رو مطرح کرده اید، بخش زیادیش برمیگرده به همین سیاسی بازی ها و انتصابات سفارشی و انتخاباتی که مدیری که اینچنین میاد سرکار نمیتونه عملکرد خوبی داشته باشه و مردم عامه رو از دین و دینداری زده میکنه. اقای صیادی خود شما به عنوان کسی که پست مدیریتی داشتی، چند بار در نماز جمعه شرکت کردی که بقیه هم بهت نگاه کنند و یاد بگیرن؟؟؟ اقای صیادی با عملکرد خودت به عنوان یه مدیر سابق چند نفر رو به دینداری و شرکت در جماعات تشویق کردی؟؟؟؟ بله اقای صیادی خیلی ها هستن که تا قلم برمیدارن و قلم فرسایی میکنن و سخنان قشنگ میزنن اما پای عمل که میرسه شونه خالی میکنن. خیلی ها هستن که وقتی قدرت تو دستشونه و باید نوکری و خدمت مردم رو بکنن میزنن به ی راه دیگه و موقع عمل میگن همه چی تقصیر علماست (روی سخنم با شما نیست). مهمترین متولی فرهنگی کشور وزارتخونست، شما به عنوان ی طرفدار دولت ایا از عملکرد فرهنگی این وزارتخانه راضی هستی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اقای صیادی حرفهای قشنگ رو ننه من هم میتونه بزنه، عمل مهمه صیادی جان
خوب امام جمعه که اسمش روشه کارش برگزاری نماز جمعه و موعظه است ولی کار امثال جنابعالی پیشگیری از اون معضلاتیه که اشاره کردین و حالا این افتضاحها به بار اومده
افرین واحسنت به شما اقای صیادی بعضی آقایون سنجاقی هم نیستن ......... ............هستند که اسباب زحمت ملتن وحیف ومیل بیت المال
بارزترین و ملموس ترین مشکل جامعه کنونی ما بحث اشتغال است که عملأ تبدیل به اصلی ترین دغدغه دولت و ملت و خانواده و خرد و کلان شده است من نوعی بعنوان متولی بهزیستی در جامعه چقدر در بحث اشتغال جوانان جهت رسیدن به زیستن بهتر (بهزیستی) تلاش داشته ام؟؟؟ آیا بنده اگر در یک اداره و یا سازمانی مشغول بکار هستم خانواده و فامیلم چنان استعداد و قابلیت همان شغل و اداره در وجودشان شکوفا و متبلور است که باید به هر نوعی آنها را در آن اداره بچپانم و بعد هم با یک کلاه شرعی که در آزمون شرکت کرده اند قضیه را ماس مالی کنم ؟؟؟ ..................
شغل دزدها هم به بهشت نمی روند
احسنت با این تحلیل زیبا و درستتان.
ازآقای صیادی به خاطر مطلب سنجیده شان متشکر یم. بله متاسفانه انتخاب مدیر ان نالایق که انتخاب شده جر یان خاصی می باشندآنقدر ر لطمه های جبران ناپذیر بر پیکره مدیر یتی شهر ستان دنا وبویر احمدر وار د می کندکه خدامی داند. اما همه چشمهار ابسته وهیچ اقدامی نمی کنند. بی شک یکی از دلایل عوار ضی چون طلاق، خودکشی واعتیاد سیاستگذار یهاوعملکرد اشتباه ونامناسب بعضی از مدیر ان سلیقه ای است ومطمئنا دامن کسی ر را خواهد گر فت که بانی این گونه انتخابهای ناشایست است. همه ما از آقایان ائمه جماعات وبالاخص حضر ت آیت اله ملک حسینی می خواهیم به این سیاستهای اشتباه واکنش نشان داده تغییر مثبتی در این فضای آلوده به خودخواه هیهای بی اساس ایجاد کنند. مطمئن باشیم خون شهیدان در غیر اینصور ت مارا آر ام نخواهند گذاشت. وازر ما جواب خواهند خواست.
خودت چی؟
جناب صیادی واقعاخداحفظتون کنه ایشون خداوکیلی درکارشون باخلوص بودنداحسنت ودرودبرشما..
با این حرفا کارا پیش نمیره تمام اینا رو خودمون میدونیم حتی با جزییات اما بهتره هرکسی از خودش شروع کنه... من برای اینکه دنیا جای بهتری برای زندگی بشه چه کاری امروز میتونم انجام بدم؟ این سوال رو باید هرروز از خودمون بپرسیم و کار کنیم.
صبح زاگرس