تازه های سایت

پربازدیدها

29. دى 1395 - 14:38
مدیریت جوانان و نخبگان سی سخت که در برهه ای از زمان زبانزد عام و خاص بود روز به روز در حال عقب گرد و حرکت معکوس است.
 با نگاهی سطحی به جایگاه مدیریتی مدیران و جوانان سی سخت در سطح استان و شهرستان دنا در برهه ای از زمان به راحتی میتوان سیر حذف مدیران توانمند سی سخت را شاهد بود.
 
در این مختصر مطلب نویسنده نه به دنبال تقویت حس ناسیونالستی معیوب است و نه به دنبال ایجاد و یا تقویت برخی نگرشهای غلط در سطح جامعه که گاه میتواند بنیان یک جامعه را از ریشه و بن بکند. همانگونه که مطرح شد تنها هدف از طرح این مسیله نگاهی گذرا به سیر قهقرایی و حذف جوانان متعهد و توانمند سی سخت در مناسب و پستهای مختلف استانی و شهرستانی است که با تطبیق برخی واقعیات در این رابطه به خوبی میتوانیم شاهد این مدعا باشیم.
 
نگاه به جایگاه سالهای نه چندان دور جوانان سی سخت در سطوح مختلف استانی و شهرستانی که گاه شاهد مدیریت چندین نفر از جوانان متعهد سی سخت در مناسبی همچون مدیرکل،معاون مدیرکل و یا ریاست و مدیریت در شهرستان دنا بودیم و آنچه امروز شاهد هستیم به خوبی نشان از حرکت رو به عقب روزهای اوج توانمندی مدیران شهر سی سخت حکایت دارد.
 
انتصاب حدود 8 نفر از جوانان سی سخت در سطح مدیرکل استانی و حدود 20 مسوولیت معاون مدیرکل یا مدیریت و ریاست در شهرستان دنا در یک برهه هشت ساله دلیلی واضح بر این مدعاست که حجت را تمام می کند. توانمندی ،تعهد و پاکدستی مدیران و مدیران کل سی سخت که در همان زمان هم به خوبی نشان داده شد اصلی ترین دلیل بکارگیری و انتصاب در مناسب مهم و بعضا کلیدی استان بوده که طی چند سال اخیر سیر قهقرایی به خود گرفته است.
 
اما آنچه امروز و بعد از یک دوره هشت ساله طلایی از نماد مدیریت و توانمندی جوانان این مرز و بوم شاهد هستیم حذف و به حاشیه راندن امتحان پس داده هایی هستیم که سربلند بیرون آمدند.هر چند تغییر دولتها و نمایندگان مجلس تاثیر مستقیمی بر این گونه عزل و نصب ها داشته و دارد اما آنچه شاهد هستیم عدم بکارگیری جوانان همسوی سی سخت با جریانات سیاسی حاکم است که در خوشبینانه ترین حالت سهم سی سخت را به یک پنجم پیش از این رسانیده است.
 
سوالی که این روزها ذهن مردم و نخبگان را به خود مشغول کرده چرایی این سیر رو به عقب است که پاسخ آن بایستی از طرف جریانات و گروههای سیاسی حاکم به افکار عمومی داده شود.تعهد ،تخصص ،پاکدستی و تلاش برای مدیریت عدالت محور از جمله مشخصه های مهم جوانان و مدیران سی سخت فارغ از هر گونه نگرش سیاسی است که متاسفانه روز به روز شاهد حذف و عدم بکارگیری توانمندی های این جوانان هستیم.
 
به نظر میرسد یکی از عمده علل این سیر نزولی به عدم تمایل برخی افراد توانمند برای ورود به بازی های سیاسی برمیگردد که متاسفانه بر استان و به تبع شهرستان دنا سایه افکنده و اجازه ورود نخبگان را به عرصه مدیریتی گرفته است، درمان این درد نیازمند نگرشی تخصص محور توسط مسوولان ارشد استانی و شهرستانی است تا از این رهگذر شاهد حضور مدیرانی لایق و متخصص همچون پیش از این در همه جایگاهها باشیم.
انتهای پیام /

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

دیدگاه‌ها

سفیر دنا لطفآ نقد انتقادی مشکینی را در رابطه با انتصاب رییس آبفای دنا در سایت کبنا و ایراد. .. را که به وکالت از ما سی سختی ها تز صادر نموده اند را جهت تنویر افکار عمومی بازنشر دهید
همین مدیران..... غیر سیسختی لایق جناح بندی های حاکم بر این استان عقب مونده است
مقصر اونایی هستند که میخواستند با رای سیسخت سرنوشت انتخابات را مشخص کنند. آیا مشخص شد؟ فقط نفر سوم را چهارم کردند و بس.
چرا باید در دولتی که دم از عدالت و اعتدال می‌زند، برادر‌ زاده رئیس سازمان مدیریت استان با مدرک فوق دیپلم به سمت رییس آب و فاضلاب شهرستان دنا منصوب می‌شود؟ بله درست شنیدیم… شهرستان دنا شهرستان دنایی که شهر سی سختش بیشترین آمار تحصیل کرده و مهندس را نسبت به جمعیتش در استان را دارد. جالب اینجاست که وقتی علت این انتصاب را از آقای لدنی‌نژاد می‌پرسیم، پاسخی به ما می‌دهد که بیشتر آزارمان می‌دهد. ایشان می‌گویند «هیچ کس حاضر نمی‌شود به شهرستان دنا برود» آقای لدنی‌نژاد آیا در میان کارکنان آب و فاضلاب شهرستان دنا حتی یک کارمند با مدرک لیسانس و سابقه کار بالا‌تر از آقای نوروزی وجود نداشت؟ آقای لدنی‌نژاد آیا شما می‌دانید چندین مهندس روزانه از شهر سی سخت به مرکز استان می‌آیند و با پایان ساعت کاری به شهر خود باز می‌گردند؟ آقای لدنی‌نژاد آیا هیچ کارمندی راضی نمی‌شد به عنوان رئیس آب و فاضلاب شهرستان دنا منصوب شود یا اینکه شما با این کار خواستید مرام و معرفت را در حق آقای حسن نوروزی به کمال برسانید؟ آقای لدنی‌نژاد شما و امثال آقای نوروزی حق ندارید به عنوان مدیران این مملکت اسلامی‌ای که امثال ما برایش خون‌ها داده‌ایم، حق مردم را پایمال کنید.
این گفتار تفرقه افکنی ای بیشتر نیست. نوروزی مدیری توانمند خواهد بود و به جای اینکه خوشحال باشید شخصی که پشتش به مدیر بودجه های استان گرمه برای شهرستان منصوب شده تازه دارید اینجور هم صحبت میکنید؟
عزیزم شما که به قول یزدان صیادی اداره آب و فاضلاب شهرتان یک نیروی بیشتر از دیپلم نداره . پس چگونه ادعای بیشتر می خوای داشته باشید .
مشکل شهرستان دنا فرماندار است که ضعیفترین شخص عباس بهشتی روی بود که قالب شد به شهرستان دنا اگر عزل بشه شاید دنا مدیر خوب ببینه
صبح زاگرس