تازه های سایت

پربازدیدها

25. دى 1396 - 13:33
دیدن عکس های زیبایی روزها و شبهای برفی دنا در کنار چشمه میشی، شهر سی پهلوان فردوسی و حتی دامنه های زیبای دنا امروز به یک نوستالژی برای مردم این دیار بدل شده است.

به گزارش سفیر دنا؛دلم لک می زند برای روزهای قشنگ سفید برفی؛ دلم تنگ شده برای شنیدن صدای باران، دلم تنگ شده برای خیس شدن در روزهای بارانی و بدون چتر؛ دلم تنگ شده برای همه ی این زیبایی ها، ولی افسوس که خبری دیگر از این روزها نیست، انگار نه انگار اینجا سرزمین برف وافتاب است، سرزمینی که روزی سفیدی برف در آن تا ماهها و حتی سالها هویدا بود، اما چه افسوس!

براستی کجا رفتند آن روزهای زیبای با برکت و رحمت الهی؟امروز دیگر به گفته پیران و میانسلان و حتی با الهام گرفتن از قصه ها قدیمی باید بگوییم هم خاله پیرزن با ما قهر است و هم برف دیگر بر روی کوههای سیاه چهره دنا نمی بارد، براستی چرا برف با ما قهر کرده است!

اگر اهل استان کهگیلویه وبویراحمد سرزمین چهار فصل همسایه چهارمحال همیشه پربرف و اصفهان همیشه پر آب هستید، حتما میدانید که درچند سال گذشته نه دیگر پاییز رنگ و بویی از باران و رگبار و رعد و برق داشته و نه زمستانش، که کم کم می رود جای خود را به بهار دهد.
شاید به قول برخی دیگر دیدن صحنه بارش برف زمستانی که روی زمین می نشیند و رفت و آمد عابران و خودروها را با سختی مواجه کند به خاطره ای تبدیل شده و به همین دلیل است که گاهی با بارش چند قطره باران شهروندان را حسابی سر ذوق می آورد.

سرمای استخوان سوز با بارش برف سنگین که گاهی موجب تعطیلی مدارس می شد، تبدیل به زمستانی با هوای آفتابی و تقریبا گرم شده  و بقول برخی بعد از پاییز بهار آمد را به شوخی به هم دیگر می گویند.

گرچه این روزها خشکسالی دل مردم را خالی کرده و همه از اینکه امسال بارانی نیاید نگرانند اما بد نیست به چنین روزهایی در سال گذشته نگاهی بیاندازیم که آسمان بارش های خود در اویا اسفند به مردم هدیه می کرد.
 کاهش بارندگی ها در پاییز و زمستان امسال این نگرانی را در مسئولان و مردم به وجود آورده که مبادا این وضعیت، تابستانی گرم همراه با خشکسالی و بحران کم آبی را برای استان های کشورمان رقم بزند.

هوای که دیگر برایمان غبار آلود شده است
با وجود آخرین روزهای دی ماه، هنوز این مهمان سپید رنگ، هوای باریدن ندارد و در هوای غبارآلود و دودگرفته شهرهای بزرگ، خیلی ها با حسرت فراوان چشم انتظار بارش حتی چند قطره باران هستند.

سرزمین زیبای دنا از شهر سی سخت تا کوههای سر به فلک کشیده دنا و حتی باران موسمی در گرمسیر استان چهار فصل کهگیلویه وبویراحمد امروز غمگین باریدن حتی چند قطره باران هستند.

دنا، این سنبل زیبای زاگرس جنوبی در همسایگی زرد کوه بختیاری که روزی ارتفاع برف حتی از 10متر درآن به بالاتر میرفت و عشایر ماهها برای رسیدن به ییلاق باید ا این مسیرها می گذشتند امروز در حسرت این رحمت الهی هستند، و شاید نباریدن این رحمت باعث شده که ما کمی به خودمان بیاییم تا لاعقل نوجوانان و کودکانمان هم رنگ برف را ببینند.

دیدن عکس های زیبایی روزها و شبهای برفی دنا در کنار چشمه میشی، شهر سی پهلوان فردوسی و حتی دامنه های زیبای دنا امروز به یک نوستالژی برای مردم این دیار بدل شده و همگان دست به دعا خواهان باریدن باران و برف بر چهره غبار گرفته دنا هستند.

انتهای پیام/ر

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

صبح زاگرس