تازه های سایت

1. شهريور 1397 - 9:46
فصل تابستان در شهر سی سخت فصل برداشت میوه های هسته دار تابستانی از قبیل هلو، شلیل، شفتالو و آلو بوده که در بالاترین کیفیت عرضه می شوند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سفیردنا؛ شهر سی سخت مرکز شهرستان دنا قطب تولید میوه در جنوب کشور است که با فرا رسیدن فصل تابستان برداشت میوه های هسته دار  در آن آغاز شده و تا اوایل پاییز ادامه دارد.

 

 

میزان میوه‌های هسته دار تولید شده سال گذشته در استان کهگیلویه و بویراحمد 15 هزار تن بود و سطح باغستان های میوه های هسته دار 2 هزار و 124 هکتار بوده  که هزار و410 هکتار آن بارور است و از این میان شهر سی سخت و روستاهای تل سیاه(علی آباد و اقبال آباد)، کوخدان سرمور و دهنو سهم بسزایی دارد.

 

 

کار برداشت گیلاس و زردآلو در باغ های سی سخت پایان یافته و میوه‌های هسته دار تابستانی در حال برداشت است  که بیشترین میزان برداشت میوه هسته دار در کهگیلویه و بویراحمد و سی سخت مربوط به محصول هلو و سپس آلود است.

 

 

محصولات کشاورزی باغداران سی سخت اغلب به میادین میوه و تره بار شهرهای، شیراز، کازرون، بهبهان و اهواز به صورت عمده به فروش می رسد و در برخی موارد که میزان کمی از محصولات برداشت شده باشد، تولیدکنندگان آن را در مرکز استان و با واسطه گری میوه فروشان سطح شهر به مردم ارائه می دهند.

 

 

تصاویری از برداشت هلو و آلو در روستای تل سیاه(علی آباد و اقبال آباد) سی سخت در زیر آمده است:

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

صبح زاگرس