تازه های سایت

20. مهر 1397 - 23:09
شهر سی سخت مرکز شهرستان دنا قطب تولید میوه های سردسیری بخصوص سیب است که سالیانه با تولید هزاران تن انواع سیب درختی نقش مهمی در چرخه اقتصادی استان دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سفیردنا؛ شهر سی سخت مرکز شهرستان دنا استان کهگیلویه وبویراحمد قطب تولید میوه های سردسیری بخصوص سیب است که سالیانه با تولید هزاران تن انواع سیب درختی نقش مهمی در چرخه اقتصادی استان دارد.

 

 

ماه های شهریور، مهر و آبان فصل برداشت سیب در سی سخت است که به بازارهای استان و شهرهای مجاور تزریق می شود و بخش از آن نیز به خارج از کشور به مصرف می رسد.

 

 

همه ساله با شروع فصل برداشت برای هزاران نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم شغل ایجاد می شود و از این طریق درآمد بالایی حاصل می شود که در اقتصاد و معیشت شهروندان نقش بسزایی دارد.

 

 

در اینجا زنان خانه دار هم پای مردان کار می کنند و نقش مهمی در برداشت محصولات دارند، و نمونه عینی ضرب المثل "زن کاری و مرد کاری تا بگذرد روزگاری" را به نمایش گذاشته اند.

 

 

شهر سی سخت و روستای اطراف آن از جمله تل سیاه(علی آباد و اقبال آباد)کوخدان، سرمور، دهنو،کریک، امیرآباد، بیاره و بخش هایی از پاتاوه عمده مراکز تولید سیب در شهرستان دنا محسوب می شود.

 

 

تصاویری از برداشت سیب در روستای تل سیاه(علی آباد) شهرستان دنا در زیر آمده است:

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

صبح زاگرس