تازه های سایت

27. ارديبهشت 1401 - 23:23
مراسم تکریم و معارفه فرماندهان قدیم و جدید سپاه شهرستان دنا در مسجد جامع شهر سی سخت برگزار شد.

به گزارش سفیردنا؛ مراسم تکریم و معارفه فرماندهان قدیم و جدید سپاه شهرستان دنا با حضور سردار خرم دل فرمانده سپاه فتح و سردار مثنوی جانشین سپاه فتح و جمعی از معاونین سپاه فتح به همراه مسئولان استانی و شهرستانی و مردم شهرستان دنا در مسجد جامع شهر سی سخت برگزار شد.

 
 
سردار خرم دل فرمانده سپاه فتح استان در این مراسم گفت: امروز بسیج و امت حزب الله محصور به ایران نیست و هر روز داریم هیمنه آمریکا و اسرائیل را در هم می کوبیم.
 

وی گفت: آل سعود امروز در باتلاق یمن گیر کرده است و امریکا با خفت و خواری بعد از ۲۰ سال از افغانستان فرار کرد، اسرائیل در فلسطین به گِل نشسته است، اگر از بالا نگاه کنیم این پیش روندگی را می بینیم ، در حوزه کارهای جهادی، امنیتی و نظامی اقدامات شگفت انگیزی را انجام داده ایم اما در حوزه اقتصادی نیاز به پیشرفت داریم.

 
 
سردار خرم دل بیان کرد: به فرموده رهبر انقلاب دوران بزن و در رو تمام شده است، ما در منطقه تعیین کننده هستیم اما در حوزه اقتصاد با مشکلاتی روبرو هستیم، عده ای در دولت های قبل با نگاه به غرب و با تفکر لیبرالیسم با اقتصاد برخورد کردند که موفق نبودند.

وی افزود: امروز دولت انقلابی تحت فرمان ولی فقیه بر سر کار است که در حوزه اقتصاد برنامه های خوبی دارد و  نیاز به حمایت دارد.

فرمانده سپاه فتح با بیان اینکه اصلاح بودجه در دستور کار دولت است گفت: ارز ترجیحی یک ظلم به مردم بود، عین بی عدالتی بود که در دولت گذشته بر مردم تحمیل شد، باید افکار عمومی در این خصوص تقویت می شد و روشنگری می شد.

 
 
سردار خرم دل گفت: در ۱۵ سال گذشته ۶۰ درصد بودجه به برنامه های جاری و ۴۰ درصد به برنانه های عمرانی تخصیص داده می شد اما اکنون به ۹۰درصد اجرایی و ۱۰ درصد عمرانی رسیده است، چگونه می شود با ۱۰ درصد تحول عمرانی ایجاد کرد؟ پس نیاز به جراحی اقتصادی وجود دارد.

وی با اشاره به این که در جوی امروز حاکم شده عده ای فضا را آلوده می کنند، گفت: ما اگر پیرو امام حسین و مکتب آن هستیم باید صبر پیشه کنیم و امیدوار باشیم، همانگونه که اگر درست و به شکل مناسب با مردم رفتار شود، همراه خواهند بود.

 
 
خرم دل تاکید کرد: فشار رسانه ای و تبلیغاتی علیه جامعه ایرانی بسیار زیاد است اگر دولت همه چیز را رایگان کند باز هم تبلیغات رسانه ای بر علیه انقلاب است،  البته مردم ما شایسته بهترین ها هستند اما نیاز به جراحی وجود دارد و جراحی همراه با درد است، اما آینده روشن است.
 
وی در بخش دیگری از صحبت هایش بیان کرد: صمیمانه از برادر ارجمندم سرهنگ ستوده تقدیر و تشکر می کنم ، بار اصلی در زمان زلزله بر دوش وی بود، سپاه دنا از فعال ترین و مردمی ترین سپاه های استان بود که از خانواده سرهنگ ستوده و مادر بزرگوار ایشان که در جمع حضور دارد تشکر می کنم و آرزوی موفقیت روزافزون برای ادامه خدمت وی دارم.
 
 
فرمانده سپاه فتح همچنین گفت: سرهنگ عرفانی جایگزین سرهنگ ستوده از نیروهای جوان و پرتلاش سپاه است و حتما زحمات و تلاش های انجام شده را ارتقا خواهد داد.

سردار خرم دل گفت: به فرموده شهید میثمی که مردم استان کهگیلویه وبویراحمد میزبان ایشان بودند؛ "میزان قدرت ما به امکانات نیست به میزان وصل به پروردگار است"  که این شاخصه و همچین اتکای به نقس و خود باوری، از شاخصه های اصلی مدیرت جهادی است.

وی با تاکید بر اینکه سپاه دنا از این به بعد نیز باید عامل وحدت در شهرستان باشد گفت: سپاه دنا در حوزه های مختلف دست برتر را دارد بخصوص در فضای مجازی که این حرکت باید ادامه داشته باشد.

وی افزود: ما هرچه دارین از مردم است و قدرت سپاه به توکل بر خدا و حضور مردم است، گفت: امیدوارم پیشرفت ها این شهرستان همچنان ادامه داشته باشد و در ادامه راه سرهنگ عرفانی موفق باشد.

 
 
در ادامه سرهنگ ستوده فرمانده پیشین ناحیه مقاومت بسیج  شهرستان دنا صمن تقدیر و تشکر از حاضرین در این برنامه گفت:خدمت به مرم دنا برایم افتخار بزرگی بود و قلب من به عشق مردم سی سخت و مردم شهرستان دنا می تپد.
 

وی افزود: در این مدت ۵ سال که در شهرستان دنا بودم خودم را یک کارگزار خدمتگذار می دانستم و خود را به عنوان فرمانده بسیجیان نمی دانستم، آرزو دارم این لباس مقدس فقط با شهادت از تن من بیرون بیاید.

 
ستوده نیا بیان کرد: از همه مردم شهر سی سخت، پاتاوه و همه مردم شهرستان دنا، مسئولان دنا و شورای اداری این شهرستان. شورای شهر، شهردار سی سخت و پاتاوه، اعضای شورای تامین، فرماندهی ناجا، دادستان شجاع و رئیس محترم دادگستری شهرستان،اداره اطلاعات، فرماندهان محترم سپاه های شهرستانی، شبکه بهداشت دنا و همه ادارات این شهرستان، تیپ ۴۸ فتح و معتمدین شهر سی سخت که در جلسه شرف حضور دارند تقدیر و تشکر می کنم.
 
 
سرهنگ ستوده نیا افزود: در طول این ۵ سال خدمت من در شهرستان دنا ۶ فرماندار جابجا شد که زیاد به نفع مردم نبود، مردم دنا شایسته بهترین ها هستند، انتظار دارم از ظرفیت سرهنگ سینایی جانشین سپاه شهرستان دنا بیش از پیش استفاده شود.
 
 
وی گفت: از کتا تا کریک و کوخدان و همه مردم که مرا یاری کردند تقدیر و تشکر می کنم.
 
 
وی ضمن ارزوی موفقیت برای سرهنک عرفانی فرمانده جدید شهرستان دنا افزود: سپاه حاصل تجربیات تلخ تاریخ گذشته است، سپاه تشکیل شد تا تاریخ تکرار نشود، سپاه در سرشت تقوا بنا نهاده  شده است.
 
 
ستوده نیا به پیشرفت های شهرستان دنا در سال های اخیر اشاره کرد و گفت: پتانسیل های زیادی در این شهرستان وجود دارد که سپاه و بسیج توانسته است بخشی از آن را شکوفا کند.

سرهنگ ستوده افزود: فرزندان سپاه و بسیج نمی خوابند تا مردم در آرامش باشند و این اتفاق در شهرستان دنا رخ داده است، سپاه دنا در ایام سقوط هواپیمای تهران یاسوج، در کرونا و در زلزله بهمن ۹۹ امتحان خود را پس داد و رضایت و تقدیر و تشکر مردم بر این موضوع صحه گذاشته است.

وی با تاکید بر اینکه مطالبات به حق مردم را حمایت می کنم گفت: ۱۵۲ لوح تقدیر که بخشی از آن از دست مردم بود به سپاه دنا اهدا شد که نشان از مردمی بودن آن است و باعث افتخار ماست که خدمتگذار مردم هستیم.

ستوده نیا همچنین گفت: در محضر سردار سلامی که به سی سخت سفر کردند بودیم که ایشان گفتند "میزان رضایتمندی مردم سی سخت از سپاه بسیار قابل لمس و مشهود است و از این بابت تشکر می کنم" و این باعث افتخار ماست که مردم از ما راضی باشند.

فرمانده سابق ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دنا ادامه داد: سپاه شهرستان عامل وحدت بود و کمترین تنش را داشتیم، کار بسیج، عمرانی نیست، ولی مشاهده می کنیم که در این زمینه نیر ورود کرده و آمار خوبی از ساخت وسازها و اقدامات جهادی در این شهرستان برجای گذاشته است.
 

وی در پایان گفت: به فرموده شهید سلیمانی ما ملت امام حسین هستیم و ضمن طلب حلالیت از همه می گویم اگر نتوانستم خدمت گذار خوبی باشم از شما حلالیت می طلبم.
 
 
حجت الاسلام والمسلمین مصباح نژاد امام جمعه سی سخت در ادامه این برنامه گفت: سپاه پاسدار انقلاب است، و همیشه در هر حادثه و بحرانی اولین نهاد حاضر در میدان بوده است.
 
 
وی گفت: جنگ امروز جنگ ترکیبی است و سپاه حافظ منافع مردم است، سپاه شهرستان دنا به خوبی عمل کرد و مردم ار او راضی هستند.
 
 
امام جمعه سی سخت به خدمات بی شمار سپاه دنا اشاره کرد و گفت: خدمات سپاه در دنا بر کسی پوشیده نیست.
 
 
حجت الاسلام والمسلمین مصباح نژاد امام جمعه سی سخت در ادامه این برنامه گفت: سپاه پاسدار انقلاب است، و همیشه در هر حادثه و بحرانی اولین نهاد حاضر در میدان بود.
 
 
وی گفت: جنگ امروز جنگ ترکیبی است و سپاه حافظ منافع مردم است، سپاه شهرستان دنا به خوبی عمل کرد و مردم از او راضی هستند.
 
 
امام جمعه سی سخت به خدمات بی شمار سپاه دنا اشاره کرد و گفت: خدمات سپاه در دنا بر کسی پوشیده نیست.
 
 
حجت الاسلام مصباح نژاد امام جمعه شهرستان دنا در آیین تودیع و معارفه فرماندهان سپاه شهرستان دنا با قرائت حدیثی ناظر بر رسالت جهانی سپاه افزود: مردمی از شرق قیام می کنند ، اراده نمادین دارند و بستر ساز ظهور طلوع خورشید عدالت، توحید و معنویت هستند، مصداق کامل این روایت ملت شریف ایران است.
 
 
مصباح نژاد امام جمعه شهرستان دنا افزود :امام راحل نیز فرمودند؛ این ملت از مردم عصر پیغمبر در حجاز و از مردم عصر امیرالمومنین در کوفه بهتر و شریف تر هستند.
 
 
امام جمعه شهرستان دنا گفت : ظهور نیازمند مقدمات ، بسترسازی و آمادگی جهانی است و انقلاب اسلامی اولین گام بسترسازی و تشکیل حکومت جهانی امام عصر (عج) است .
 
رییس شورای فرهنگ عمومی دنا بیان کرد : این بسترسازی به نهاد سازی هم نیاز دارد از دل همین انقلاب اسلامی نهادهایی با حضور مردم ایمان و علاقه به وجود آمد نهادهای انقلابی شجره طیبه سپاه، امید مستضعفان جهان پشت گرمی و پشتیبان ملت های مظلوم و پاسدار انقلاب است.
 
 
وی تصریح کرد : البته همه نیروهای مسلح پاسدار انقلاب بوده و در کنار سپاه از انقلاب ، آرمان‌ها و امنیت و تمامیت ارضی کشور صیانت می‌کند با محوریت و هم افزایی سپاه.
 
 
مصباح نژاد اظهار داشت: تمام دنیا سدی بزرگ شدن که انقلاب اسلامی تثبیت نشود و به ثمر نرسد اما علیرغم نیت پلید آنها این انقلاب سرزنده جوان با نشاط تر از آن ها عبور کرده و در گام دوم به اهدافش خواهد رسید.
 
 
امام جمعه دنا گفت :مجموعه رسالت های سپاه و اهدافی که دارند در ۲ بخش جای دارد؛ نظامی که در دستور کار فرماندهان است و خدمات اجتماعی ، فرهنگی ، مأموریت‌هایی که در راستای عموم مردم دارند همچون سازندگی محرومیت‌زدایی ، کمک به نهادهای فرهنگی و تقویت آنها است.
 
 
مصباح نژاد ابراز داشت: همانطور که سردار سلامی گفتند “ما کفش هایمان هم متعلق به مردم است”.همه امکانات ، امتیازات و منابع مربوط به مردم است و ما بدون مردم هیچ نیستیم.
 
 
وی افزود: تعامل سپاه تعامل خوبی را با مردم داشته و در هر اتفاق ، حادثه و بحرانی اولین حاضر میدان امداد ، نجات و خدمت به مردم در همه مراحل بوده است .
 
امام جمعه دنا ضمن اشاره به دو رسالت مهم جریان و نهادهای انقلاب ؛ تقویت گفتمان ولایت و تفکر انقلابی و حمایت از نخبگان افزود:اگر نخبه ای فرار کرده یا پناهنده شده همگی مقصر هستیم ، اگر نسبت به ظرفیت‌ها کوتاهی کنیم در محضر خدا مسئولیم ، اگر از این طریق ضربه ای به انقلاب وارد کنیم در مقابل خون پاک شهدا باید پاسخگو باشیم.
 
 
مصباح نژاد در پایان ظرفیت‌های سی سخت در تراز جهانی دانست گفت شهرستان دنا رتبه ۵۶۹ زیست کره جهانی را به خود اختصاص داده و ثبت یونسکو شده است .
 
 
و در راستای تحقق شعار سال متاسفانه مراکزی که باید کارآکادمیک و علمی انجام می دانند مغفول مانده است و سپاه و بسیج میتواند مطالبه گری کند.
 
 
 
سرهنگ پاسدار صادق عرفانی فرمانده جدید سپاه ناحیه دنا گفت: از تلاش ها وخدمات جهادی سرهنگ ستوده نیا و همکارانش در این چند سال در شهرستان دنا تقدیر و تشکر می کنم چرا که زحمات زیادی برای مردم در تمامی زمینه زمینه ها کشیدند از بحث سقوط هواپیما گرفته تا زلزله اخیر که صادقانه در کنار مردم و برای مردم بودند
 
 
 عرفانی اظهار داشت: خودم را خادم و نوکر ملت می دانم و این منصب را که توفیق الهی است برای خدمت گذاری به مردم می دانم نه جایگاهی برای فرماندهی و بی شک تمام توان و تلاش خودم را برای خدمت صادقانه و بی منت به مردم به کار خواهم گرفت، در آموزه های دینی ما از مدیریت به عنوان یک امانت یاد شده است بدان معنی که باید هر مدیری در جایگاه خودش سعی کند وقتش را برای خدمت صادقانه به مردم بگذارد و از منصبش سو استفاده نکند و قطعا بنده با پاسداران امتحان پس داده و موفق در شهرستان دنا به امید خدا خدمت صادقانه به مردم را سرلوحه کار خود قرار خواهیم داد.
 
 
این فرمانده گفت: در طول این ۱۶ سال در هر جایی که خدمت کردم همواره سعی کردم که امانت دار خوبی برای مردم باشم چرا که در جمهوری اسلامی مدیریت یعنی خدمت کردن به مردم نه حکومت کردن و همواره سعی می کنم این روحیه را در خود ارتقا دهم و در هر جایگاهی خودم را خادم و نوکر مردم بدانم که امیدوارم سربلند و پیروز از این مسئولیت بیرون آیم.
 
 
گفتنی است در این مراسم، سرهنگ پاسدار علی ستوده نیا فرمانده سابق سپاه ناحیه دنا به پاس احترام بر دستان پیر غلام حسینی، مداح اهل بیت سید ابراهیم هاشمی بوسه زد و جهت جبران گوشه ای از زحمات مادر پیرش به سوی ایشان رفت و بر دستان مادرش هم بوسه زد.
 
 
در پایان این برنامه سرهنگ فرضی زاده مسئول بازرسی و تعالی فرماندهی سپاه فتح در این برنامه پیام تقدیر و تشکر سردار خرم دل فرمانده سپاه فتح از سرهنگ ستوده نیا فرمانده پیشین دنا را قرائت کرد و همچنین سند انتظار و حکم مسئولیت سرهنک عرفانی فرمانده جدید سپاه دنا را که توسط فرمانده بسیج مستضعفین کشور صادر شد نیز قرائت کرد.
 
 

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

صبح زاگرس