8. مرداد 1401 - 15:36
دوره آموزشی عکاسی در شهرسی سخت توسط "نگار آقاعلی طاری" عکاس مطرح کشور برگزار شد.

به گزارش سفیردنا؛ این روزها تعداد زیادی از جوانان شهر سی سخت در یک ورکشاپ رایگان نام نویسی کردند.

 

تفاوت این دوره آموزشی با دوره های دیگر این است که مدرس این دوره خانم نگار آقاعلی طاری بود که در سرتاسر ایران شهرهایی را شناسایی میکند که شاید قلبی شکسته با رنج و اندوه فراوان دارند.

 

شهرسی سخت از سال گذشته با وقوع زلزله دچار دگرگونی های زیاده شده است و دارای مردمی با روحیه متفاوت است و شاید قلبهایی که هنوز هم از آوار شدن خانه هایشان آکنده از اندوه است.

 

خانم یزدانی مجری این ورکشاپ در این خصوص گفت: طی سالهای گذشته تعدادی دوره های آموزشی برگزار کردیم ولی این دوره از لحاظ مختلف متفاوت بود.

 

 

یزدانی افزود: این دوره با حضور خانم نگار آقاعلی طاری بصورت داوطلبانه و بخاطر همدردی با زلزله زدگان در سیسخت برگزار شد. که وی از برجسته ترین عکاسان فرهنگی ایران زمین هستند که دارای مقامهای ملی و بین المللی فراوانی هستند.

 

نگار آقاعلی طاری مدرس این دوره در شهرسی سخت گفت : در زلزله و سیل انسانها در موقعیتی قرار می‌گیرند که باورها و نگاهشان به زندگی عوض میشود بنابراین به جای ثبت آن لحظات در شرایط بحرانی باید سعی شود تعداد کمی عکاس خبری برای پوشش دهی به آن منطقه اعزام شوند.

 

چرا که اگر ما هم جای آنها باشیم دوست نداریم مرتب عکسهایی ازما باکلی آوار و بحران منتشر شود .

 

وی افزود : من سعی کردم دین خودم را به مردم زلزله زده و یا سیل زده با برگزاری دوره های آموزشی عکاسی ادا کنم، تا بتوانند با یاری خدا لحظات زیبای زندگیشان را ثبت کنند.

 

این عکاس بین المللی گفت: به نظر من در این شرایط که نگاه انسانها به زندگی عمیق تر میشود با ثبت بهتر و متفاوت از دنیای اطرافش روبرو خواهد شد. بنابراین با یک آموزش خوب می توانند آنچه در ذهنیتشان هست را با عکسی که نشان از تفکری نو راجع به زندگی هست را ثبت کنند.

 

وی در خصوص این دوره ها گفت: وقتی حس شادی که در مردم میبینیم پس از آرام شدن اوضاع بحرانی احساس ماهم به تبع آن بهترخواهدشد و امیدوارم هنرمندان ایرانی در مواقع بحران و آسیب هموطنانمان بدنبال این باشند حال مردم رو خوب کنند. واین کار را هر کس با هنر خودش میتواند به انجام برساند.

 

نگار آقاعلی طاری عکاس مطرح ایرانی پیش تر در زلزله سی سخت با وجود عدم حضورشان در زمان وقوع زلزله مساعدت وی نیز شامل شهر سی سخت شده بود.

 

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

صبح زاگرس