تازه های سایت

پربازدیدها

12. دى 1397 - 11:39
دیودیده گفت: در مرحله اول توزیع، 4 تن گوشت قرمز منجود بین قصابانی که کمترین سابقه تخلف را دارند توزیع شده است که در 10 نقطه شهر واقع شده و دسترسی شهروندان به آنها راحت است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سفیردنا؛ رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه وبویراحمد در گفتگو با این پایگاه خبری گفت: توزیع گوشت 37هزار تومانی به منظور تنظیم بازار و تعادل آن صورت گرفته است، در صورتیکه در راستای سیاست های جاری کشور، تقویت تولید و فعال کردن تجارت داخلی مد نظر است ولی به دلیل نوسانات اخیر در بازار گوشت، که ناشی از افزایش قیمت دام زنده بوده، گوشت وارداتی با قیمت مناسب تر عرضه شده است.

 

 

داریوش دیودیده افزود: طی این هفته مرغ منجمد و هم گوشت قرمز منجمد در حال توزیع است که به عنوان برنامه کوتاه مدت برای نتظیم بازار است، امیدوارم که هرچه سریعتر بازار به تعادل برسد که رضایت مصرف کنندگان و استمرار به وجود آید و ضرورتی برای توزیع گوشت منجمد به وجو نیاید.

 

 

دیودیده عنوان کرد: در مرحله اول توزیع ، 4 تن گوشت قرمز منجود بین قصابانی که کمترین سابقه تخلف را دارند توزیع شده است و در 10 نقطه شهر واقع شده که دسترسی شهروندان به آنها راحت باشد.

 

 

وی با بیان اینکه در هریک از قصابی های هدف، یک نفر از ناظرین ما حضور دارند که تخلفی صورت نگیرد، گفت: شرکت پشتیبانی امور دام تامین کننده و وارد کنند این گوشت هاست که مامور به کنترل این موضوع هستند.

 

 

رئیس اداره صمت استان با تاکید بر لزوم همکاری شهروندان در این خصوص گفت: از شهروندان تقاضا داریم به دلیل محدودیت در توزیع و جلوگیری از اختلال در نظام تولید، در خرید گوشت به اندازه مورد نیاز خود دقت کنند و بیش از حد نیاز اقدام به خرید گوشت نکنند.

 

 

دیودیده گفت: در این بین هر کسی بخواهد در این روند اختلالی به وجود بیاورد و در تهیه گوشت شهروندان خللی وارد کند به شدت با آنها برخورد خواهد شد و با مراجع قضایی نیز در این خصوص هماهنگی های لازم صورت گرفته شده است.

 

 

وی افزود: هر قصابی گوشت را بالای هر کیلو 54هزار تومان بفروشد از دیدگاه ما متخلف است و بازرسان ما برای او پرونده تشکیل خواهند داد و باید جوابگو باشد، هیچ قصابی حق ندارد گوشت را احتکا کنند و یا به افرادی خاص عرضه دهند و یا اینکه بالای  54هزار تومان بفروشند.

 

 

دیودیده به آسیب شناسی افزایش گوشت پرداخت و گفت: اصل موضوع و نوسان ایجاد شده به دام زنده برمی گردد چرا که مبنای دام زنده در ستاد تنظیم بازار روی 23 هزار بسته شده بود، در حال حاضر با این قیمت توزیع نشد چرا که دامداران می گویند به دلیل گرانی لوازم، این قیمت برایمان به صرفه نیست و دلیل دیگر آن نیز خروج دام از استان بوده که طی آسب شناسی  مجموعه جهادکشاورزی و امور عشایر مشخص شد که دامداران با قیمت بالاتر دام خود را در خارج از استان ارئه می دهند.

انتهای پیام/

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

صبح زاگرس